Alcaraz odplul do pokojů Queen’s Club, Fritz venku

Nejlepší nasazený Carlos Alcaraz se dostal do čtvrtfinále Queen’s Club Championship, když ve čtvrtek porazil Jiřího Lischku 6-2 6-3, ale třetího nasazeného Taylora Fritze vyřadil Adrian Mannarino.

Alcaraz, který hrál tento týden poprvé od svého loňského výjezdu ve čtvrtém kole Wimbledonu na trávě, se pomalu sžívá s rychlejším, neznámým povrchem.

Světová dvojka Alcaraz řekl: „Jsem spokojený s úrovní, kterou jsem dnes hrál… Měl jsem opravdu silný zápas. Cítím se tady na trávě opravdu dobře a získal jsem zkušenosti a hodiny na trávě.“

„Vaše očekávání se změní, když hrajete první čtvrtfinále (na trávě), užívám si každou vteřinu a jdu do dalšího kola s jistotou.“

Za slunečného počasí vedli Carriers v prvním setu 3:0, přestože zakolísali a ztratili raketu, když jejich český soupeř trefil vítěznou branku a nakonec se vyšplhal na palubovku.

Alcaraz se ale znovu postavil na nohy a oprášil se, než se rychle odtáhl. První set zakončil odvážným bekhendem křížem krážem, který prošel kolem Lechka, když se Čech přiblížil k síti a dopadl přímo na čáru.

Alcaraz přenesl dynamiku do druhého setu, když Lechica měla potíže se čtením nízkých úderů, zatímco Španěl si ušetřil tři brejkboly a dostal se do vedení 4-1.

To už byl nápis na zdi, a ačkoli Lechica statečně dokázal držet podání, Alcaraz pečetil vítězství svým třetím mečbolem, když se Čechův comeback dlouho protahoval.

Fritzova příprava na Wimbledon zasáhla, když Američan podlehl v přímých setech Mannarinovi, Francouzovi, který vyhrál 6-4 7-6(7) a postoupil do čtvrtfinále.

Bylo to druhé vítězství Mannarina nad hráčem z top 10 za tolik týdnů, poté, co porazil Daniila Medveděva v S-Hertogenbosch.

Mannarino se utká s Australanem Alexem de Minaurem, který sesadil Diega Schwartzmana důrazným vítězstvím 6-2 6-2, šestkrát brejkl Argentince a ukončil zápas za pouhých 65 minut.