Ankita promarnila příležitost, česká teenagerka Brenda vyhrála titul ITF Bangalore |  Novinky z tenisu

Ankita promarnila příležitost, česká teenagerka Brenda vyhrála titul ITF Bangalore | Novinky z tenisu

Indka Anita Raina propásla vedení 6:0, 3:0 a velkou šanci získat svůj první titul ve dvouhře od roku 2020, když jej 15letá Brenda Frohvertova úžasně proměnila a v neděli vyhrála $40 000 ITF Women’s Open v Bengaluru.

V prvním setu nastoupila nejlepší nasazená Češka v polovině druhého, aby vyřadila 12 z posledních 13 zápasů a ve čtvrtém si zajistila konečných 0-6, 6-4, 6-0. Sešit je z Rainy pěsti.

„V prvním setu jsem nebyla s ničím spokojená a bylo to, jako bych bojovala sama se sebou. Jakmile jsem ale vyhrála druhý set, bylo to jednodušší,“ řekla Fruhvirtová.

Rychle rostoucí teenagerka se 163. světovým žebříčkem, která hrála poprvé v Indii, získala svůj první ITF titul v sezóně u promotéra Karnataka State Tennis Association poté, co jich loni ve dvouhře chytla osm.

Pro Rainu, která je v Indii na prvním místě a očekává se, že stoupne z 241 na 223 na druhé místo, to byl stále pozitivní týden poté, co její fyzické problémy v roce 2022 posunuly její pořadí dolů.

30letá hráčka se v loňském roce dvakrát nakazila Covid-19, přičemž druhá souběžná infekce ji fyzicky omezovala na hřišti a také ji přinutila odstoupit v polovině zápasu v květnu. Až na konci sezóny se vrátila do optimální fyzické formy a v srpnu se dostala do finále ITF $25,000 v anglickém Aldershotu. Raina dosud nezískala titul ve dvouhře od svého dvojitého vítězství v roce 2020, naposledy na ITF Jodhpur v únoru téhož roku.