Arsenal, Man United, Roma, Villarreal v semifinále Evropské ligy | Sportovní

V sezóně hráli hráči Arsenalu s devastujícím výkonem v prvním pololetí, když porazili Slavii Praha a dostali se do semifinále Evropské ligy.

Setkají se tam se známou tváří.

Výhra Arsenalu 4: 0 v hlavním městě České republiky – která měla za šest minut od 18. dne trojgólovou zdvořilost – zajistila celkem 5: 1 a uspořádala čtvrtfinálový zápas proti Villarrealu, který spravuje Unai. Smirek.

Španělský trenér strávil v Arsenalu zklamáním 18 měsíců jako náhrada za Arsene Wenger v letech 2018-19 a přestavěl svou trenérskou kariéru ve Villarrealu, který porazil Dynamo Záhřeb 2: 1 a celkově postoupil 3: 1.

Manchester United a Roma doplňují semifinálový tým.

United se podruhé za sebou vrátili do kola čtyř poté, co porazili Granadu 2: 0 a vyhráli 4: 0.

Roma remizoval s Ajaxem 1: 1 a celkově tlačil přes 3: 2.

Arsenal a Romové jsou pod tlakem, aby postoupili, protože Evropská liga představuje jejich jedinou šanci na zisk titulu v této sezóně a jedinou realistickou cestu do Ligy mistrů v příští sezóně, a to kvůli jejich současné skromné ​​pozici v domácích ligách.

Arsenal je devátý v anglické Premier League a Roma sedmý v italské lize.

Vítěz Evropské ligy automaticky získává místo v nejlukrativnější Lize mistrů UEFA.

Odeslání zprávy

Arsenal poslal zprávu před a během vítězství nad Slavií.

Hostitelé se den před zápasem dozvěděli, že jejich obránce Ondrej Kudela byl suspendován z 10 zápasů za rasové zneužívání hráče Rangers Glenna Camaru během 16. kola zápasu minulý měsíc.

Před výkopem, kdy hráči Slavie stáli ve středu středového kruhu, jezdili hráči Arsenalu symbolickým gestem na podporu hnutí Black Lives Matter, protože Alexandre Lacazette tak učinil přímo před týmem Slavie a zíral na hráči. .

Arsenal reagoval na vstřelení brzkého gólu Emile Smitha, který byl zrušen video asistentem rozhodčího pro ofsajd třikrát v rychlém sledu, nejprve navzdory Nicolasovi Pepemu v 18. minutě, poté Lacazette – z penalty – a Bukayo Saca.

READ  Náhled: Bayern Mnichov vs Freiburg - předpovědi, týmové zprávy, sestavy

To znamenalo, že Slavia, bezuzdný kapitán české ligy, který doma neprohrál téměř 18 měsíců, potřeboval ke kvalifikaci vstřelit čtyři góly. V první polovině se hostitelé v podstatě vzdali, protože odstranili některé ze svých klíčových hráčů, aby si udrželi status ligy.

Lacazette, pokračoval jako útočník s Pierre Emerick Aubameyang po jeho nepřítomnosti Infekce malárieV 77. minutě přidal čtvrté místo.

„Děti si s tím hrály od začátku,“ řekl trenér Arsenalu Mikel Arteta. „Je to opravdu důležité vítězství v rozhodujícím okamžiku. Vyhráli jsme přesvědčivě.“

Arsenal podlehl Chelsea ve finále Evropské ligy 2019.

Na konci prvního poločasu si Villarreal připsal Paco Alcacer i Gerarda Morena. Záhřeb – vítězný v 16. kole z Tottenhamu – vyhrál útěchu přes Meslava Orsica.

Villarreal je v semifinále Evropské ligy poprvé od roku 2016.

Miláček Cavani

Edinson Cavani vstřelil svůj 50. gól v evropské soutěži a vedl United k vítězství nad Granadou na Old Trafford.

34letý uruguayský útočník se v šesté minutě setkal s hlavičkovým odskokem ve středu hřiště Paulem Pogbou, který v šesté minutě vystřelil levýma nohama do dolního rohu.

Vlastní gól Ježíše Valleja v 90. minutě završil druhé po sobě jdoucí vítězství 2: 0 nad Granadou.

United v loňské sezóně prohráli v semifinále se Sevillou a v této fázi prohráli ještě třikrát – dvakrát v Premier League Cupu a znovu v FA Cupu – pod vedením Ole Gunnara Solskjaera.

Romové se budou snažit zasadit United další čtyři porážky poté, co unikli strachu před Ajaxem, který ve 49. minutě postoupil přes vysoký cíl Briana Brobyho, aby se vyrovnal výsledku v souhrnu 2-2.

Eden Dzico vyrovnal v 72. minutě a Ajax nedokázal vstřelit gól, který by vzal zápas do prodloužení.

Solskjaer byl součástí týmu United, který ve čtvrtfinále Ligy mistrů 2007 porazil na Old Traffordu Romy 7: 1.