Aslani vstupuje do švédské kvalifikace mistrovství světa žen

FOTBAL – Mistrovství světa ve fotbale žen – Kvalifikace UEFA – Skupina A – Švédsko vs. Irská republika – Gamla Ullevi, Göteborg, Švédsko – 12. dubna 2022 Švédsko Kosovare Asllani slaví svůj první gól Bjorn Larsson Roosevel / TT News Agency

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Göteborg, Švédsko, 12. dubna (Reuters) – Švédsko se stalo prvním evropským týmem, který se kvalifikoval na mistrovství světa žen 2023 v Austrálii a na Novém Zélandu, protože gól Kosovaru Aslani ve druhém poločase zajistil potřebný bod za remízu 1:1 na domácím hřišti. . Irsko v úterý.

Švédsko se umístilo na druhém místě světového žebříčku, zatlačily Irky, které se před přestávkou dostaly do vedení přes křídelnici Katie McCabeovou.

Intenzivní tlak Švédska se nakonec vyplatil, když střídající Olivia Schof skvěle přihrála Aslanimu, který v 79. minutě zakroutil míčem a dostal se do čela skupiny A s 19 body po sedmi zápasech.

Výsledek byl stále výborný pro Irsko, které je s osmi body z pěti zápasů třetí ve skupině, dva body za Finskem, které v odloženém zápase porazilo Gruzii 6:0.

Island se předtím vyšplhal do čela skupiny C výhrou 1:0 venku s Českou republikou, což mu zajistilo jednobodový náskok před druhým Nizozemskem.

(Tento příběh byl parafrázován tak, aby parafrázoval hlavní název)