ATP Tour: Andy Murray porazil Alexandra Zvereze v rozhodnutí o postupu do čtvrtfinále Qatar Open |  Novinky z tenisu

ATP Tour: Andy Murray porazil Alexandra Zvereze v rozhodnutí o postupu do čtvrtfinále Qatar Open | Novinky z tenisu

Andy Murray vybojoval další třísetový zápas, aby připravil čtvrtfinálové setkání s Francouzem Alexandrem Mullerem v Dauhá. Nejlepší nasazení Andrei Rublev a Felix Auger-Aliassime se také dostali do čtvrtfinále, kde ve dvou setech vyřadili Brita Liama ​​Brodieho.

23:01, Spojené království, středa 22. února 2023

Andy Murray držel nervy, aby se dostal do čtvrtfinále Qatar ExxonMobil Open v Dauhá těsným vítězstvím nad čtvrtým nasazeným Alexandrem Zverevem.

Murray prošel závěrečným tie-breakem, aby v úvodním kole porazil Itala Lorenza Sonega a Skot byl nucen znovu zakopat, aby upečetil těsné vítězství 7-6 2-6 7-5 nad Zverevem v Dauhá.

Zverev se ubránil vyřazení prvního setu v tiebreaku, aby si ve druhém setu vyžádal brzký brejk na cestě do osmifinále do tiebreaku, přičemž Murray byl na hranici dvou bodů porážky, když se snažil zůstat v zápase během zápasu. 10. hra poslední sady.

obrázek:
Alexander Zverev pogratuloval Murraymu po vítězství

Murray přežil remízu 5-5 a následující den zlomil bývalou světovou dvojku, než pečetil další působivé vítězství v zápase, který trval přes tři hodiny.

„Pro kluky je to obrovský rozdíl, když nastoupíme a získáme spoustu energie a skvělou atmosféru z publika,“ řekl Murray po zápase. „Doufám, že to bude pokračovat i po zbytek týdne, ale samozřejmě jsem si dnes večer užil hraní v té atmosféře.“

Pětatřicetiletý hráč se ve čtvrtfinále střetne s Francouzem Alexandrem Muellerem, který porazil osmého nasazeného Butche van de Zandsholba 6:2, 6:4.

Medveděv porazil Brodyho

Daniil Medveděv porazil kvalifikanta Liama ​​Brodyho 6-4 6-3 a završil své 147. vítězství nad světovou jedničkou 147 za 1 hodinu a 32 minut a připravil čtvrtfinálový souboj proti Australanovi Christopheru O’Connellovi.

Druhý nasazený Felix Auger-Aliassime bojoval ze setu a porazil Australana Jasona Kublera 4-6 6-1 6-4 a postoupil do čtvrtfinále.

READ  Předpovědi na první den WTA v Madridu, včetně Risk a Swatec

Kanaďan se po pomalém začátku vzpamatoval a po 2 hodinách a 16 minutách na kurtu se při svém debutu v Dauhá dostal do poslední osmičky.

Auger-Aliassime se o postup do semifinále střetne se sedmým nasazeným Alejandrem Davidovičem Fokinou, zatímco nejlepší nasazený Andrei Rublev si na cestě k třísetovému vítězství nad Talonem Grikssporem zachránil tři mečboly.

Rublev, který turnaj vyhrál v roce 2020, prohrál ve středu úvodní set 6:1 za pouhých 22 minut, ale druhý získal stejným skóre a vyrovnal zápas.

Ruský Rublev byl zlomen při svém prvním podání v rozhodující sadě a Griksspor pokračoval v podání zápasu 5:4, ale Nizozemec nedokázal proměnit své šance. Rublev prolomil tiebreaker a vyhrál následný tie-break, když vyhrál 1-6 6-1 7-6(4) a připravil čtvrtfinálové setkání s Čechem Jiřím Lichkou.