Bruins porazili Flyers a rozbili štítek výher ligy NHL News, Sports, Jobs

David Pasternak z Bostonu Bruins, centr, slaví se svými spoluhráči svůj třetí gól v utkání během třetí třetiny hokejového zápasu NHL proti Philadelphii Flyers, v neděli 9. dubna 2023 ve Philadelphii. (AP Photo/Chris Szagola)

PHILADELPHIA (AP) — David Pasternak vyfotografoval puk, kterým vstřelil svůj 60. gól v sezoně, před tabulí v šatně, na které je modrou fixou napsáno „63 vítězství“.

Není to největší cíl Bostonu Bruins, ale díky MVP jim nyní patří vítězný rekord v jedné sezóně v NHL. Pastrňák trefil trojku a poprvé v kariéře se dostal na 60 a dovedl Bruins k jejich 63. výhře v sezóně, 5:3 na hřišti Philadelphia Flyers v neděli večer. Vítězství vyrovnalo s Detroit Red Wings 1995-96 a 2018-19 Tampa Bay Lightning.

Klobouk dolů pršel před mnoha přítomnými fanoušky Bruins poté, co Pastrňák vstřelil na začátku třetí třetiny svůj třetí gól v utkání. Dav skandoval „Chceme trofej!“ V závěrečných minutách pak hráči zasypali jásotem při posledním bubáku.

„V této lize je těžké vyhrát a existuje důvod, proč je tento rekord 62, protože se tam nedostane mnoho týmů, takže je to zvláštní pocta,“ řekl brankář Jeremy Swaiman, který předvedl 34 zákroků. „Tito chlapi v této místnosti jsou více než hodní.“

Bruins vyhráli šestkrát v řadě a dosáhli 131 bodů, což je o jeden méně než rekord, který stanovil Montreal Canadiens z let 1976-77, který trval téměř pět desetiletí, a se soupeři mimo play-off zbývaly dva zápasy. Před 46 lety hráli Canadiens v éře bez prodloužení, kdy zápasy končily remízou, a Red Wings dosáhli rekordních vítězství v primárních volbách, než rozstřel dal Bostonu další čtyři.

Až za něco málo přes týden začne play off, budou mít Bruins výhodu domácího ledu po celou dobu svého tažení za prvním Stanley Cupem od roku 2011.

READ  Mistrovství světa juniorů IIHF 2022

Vystoupili dva nejlepší bostonští Patrice Bergeron a David Craigie spolu s obráncem č. 1 Charliem McAvoyem, útočníkem Taylorem Hallem, útočníkem Dmitrim Orlovem a All-Star strážcem Linusem Allmarkem.

Boston i s sestavou plnou hráčů z AHL Providence Bruins spoléhal na známý recept na vítěznou bilanci. Po Pastrňákových gólech skórovali Charlie Coyle a Pavel Zacha, Jeremy Swaiman předvedl 34 zákroků a Bruins prodloužili svou střeleckou sérii na 38.

„Měli pár lidí, ale pořád je to opravdu dobrý hokejový tým,“ řekl trenér Flyers John Tortorella.

Bruins také dodrželi to, co hlavní trenér prvního roku Jim Montgomery nazval „podpisovou výzvou“ uzavřením zápasů. Poté, co v polovině třetí třetiny povolili gól Owenu Tippettovi, Bruins zavřeli věci jako už tolikrát předtím, když se do druhé přestávky dostali do vedení, zlepšili se na 46-1-2.

Pastrňák se připojil k oblíbenému MVP Connoru McDavidovi jako vedoucí střelec s 60 góly, což je první sezóna, kdy dva hráči dosáhli tohoto počtu od Maria Lemieuxe a Jaromíra Jágra v letech 1995-96. Český křídelník odehrál 48 zápasů, když pandemie skončila sezonu 2019-20, což mu dalo víru, že takovou sezonu dokáže dát dohromady.

„Vím, jaký typ hráče jsem v této lize právě teď,“ řekl Pasternak. „Věděl jsem, že to zvládnu. Pomáhá to tvé mentalitě.“

Za Flyers skórovali také Wade Allison a Joel Farabi, kteří v další prohrané sezóně vstřelili svůj sedmý gól v řadě pozdě. Felix Sandström udělal několik velkých zastávek mezi svými 29 zápasy, ale to nestačilo na zpomalení Bruins v jejich snaze o místo v knize rekordů.