Čech skóroval z téměř 50 metrů a pomohl České republice porazit Skotsko 2: 0

Patrick Cech vstřelil jeden z nejpozoruhodnějších gólů v historii evropského mistrovství, když Česká republika v pondělí porazila Skotsko 2: 0, aby kampaň Euro 2020 rychle rozběhla a doufala, že bude doma v Glasgow.

Schick, který v prvním poločase také zaznamenal výbornou hlavičku, po druhé polovině zdvojnásobil svůj stav curlingovým kopem z pokutového území. Skotsko směna, poté, co spatřil brankáře Davida Marshalla pryč od jeho řady.

Úžasné úsilí útočníka Bayeru Leverkusen s 49,7 yardy bylo oficiálně nejvzdálenější vzdálenost, jakou kdy v Mistrovství Evropy.

„Víme, že je génius a ví, jak skončit,“ čeština Řekl trenér Jaroslav Silhavy. „Druhým cílem bylo něco z tohoto světa.“

Schick popsal své snahy jako „třešničku (na dortu)“ a zlomyslně dodal, že Marshalla opakovaně skóroval, když vstoupil na hřiště dříve ve hře.

Po svém návratu na turnaj Skotsko bojovalo statečně Fotbal Po 23 letech nepřítomnosti odmítl řadu jejich vynikajících příležitostí.

Tato hra mohla mít jinou pleť, kdyby Jack Hendry na začátku druhé poloviny vsítil pokus o břevno, ale neuspěl, zatímco Lyndon Dykes se dopustil dvou velkých šancí.

„Je to pro nás těžká lekce, že na nejvyšší úrovni, na nejlepších turnajích musíte riskovat,“ řekl skotský kapitán Andy Robertson. „Česká republika ano, ale my ne.“

Zatímco Skotsko bylo rozmařilé, Češi byli zaslouženým vítězem, který v první polovině pohltil skotský tlak a uklidnil drsný dav Hampden Parku, který viděl jejich vedlejší účast na významném turnaji poprvé od mistrovství světa v roce 1998.

Výsledek ponechal Čechům tři body na stejné úrovni jako skupina D s Anglií, kteří v neděli zvítězili nad Chorvatskem 1: 0, zatímco Skotsko už bude z jejich vyhlídek nervózní před dalším pátečním zápasem s Anglií, když se postaví Čechům . proti Chorvatsku.

READ  Davis Cup: Velká Británie pokračuje v porážce Francie českým vítězstvím a dostává se do čtvrtfinále | tenisové novinky

úžasný konec

Skotsko zahájilo zápas v plném proudu, povzbuzeno chraptivým davem, který se zdál vzdorovat skutečnosti, že jich na hřišti bylo méně než 10 000.

Češi však časný tlak přežili a vstoupili do zápasu, než se vydali na hřiště, pálili skotské útoky.

Schick po 15 minutách dostal od Marshalla překvapivou ránu, ale do konce prvního poločasu se rozhodně prosadil.

Češi, kteří vstřelili více než polovinu svých kvalifikačních gólů ze standardních míčů, těsně před přestávkou provedli řadu rohových kopů a nakonec se chopili příležitosti ve 42. minutě.

Skotsko vyklidilo první míč do pokutového území, ale Vladimir Koval se stočil do nebezpečné zóny a Schick bravurně vstal, aby porazil jeho značku a hlavičku do vzdáleného rohu od zoufalého Marshallova nárazu.

Druhá polovina začala návalem aktivity a Češi mohli první náskok prodloužit a poté se Vladimiru Daridovi podařilo zachránit Marshalla a Skotsko téměř vyrovnalo na druhém konci, když Hendry narazil do břevna.

Schickův ohromující finiš v 52. minutě však zmařil naděje na oživení Skotska.

Zdálo se, že existuje malé nebezpečí, když útočník chytil míč těsně uvnitř poloviny Skotska, ale jeho okamžité zakončení prošlo Marshallem, který se řítí zpět ke své bráně a vrhá se těsně pod břevno. To byl Schechův osmý gól v jeho posledních 11 mezinárodních zápasech.

Skotsko v tomto okamžiku nebylo mrtvé a pohřbeno, ale po dvou zákrokech českého brankáře Tomáše Vaclica z Dykes se jejich naděje na návrat zpět do zápasu zjevně vypařily.

Mohou být vzneseny otázky ohledně umístění Marshalla na Schickovi, když brankář uvízl v neutrální zóně, když míč dosáhl nohou útočníka, ale trenér Skotska Steve Clarke neukazoval prstem.

„Myslím, že místo toho, aby ses neustále obviňoval, si někdy musíš vzít na vědomí zapisovatele,“ řekl.