Česká republika uzavírá posty na mistrovství světa žen v hokeji v Utici

UTICA — Česká republika se ve středu snažila odskočit, když dvakrát využila druhé šance na vyřazení Finska 4:0 na prvním setkání národů v bazénu na mistrovství světa žen Mezinárodní federace ledního hokeje.

Česko, relativní nováček turnaje, porazilo Finsko ve vyřazovacích kolech předchozích dvou turnajů a získalo první medaile. Tyto dva týmy poprvé soutěží ve stejné skupině v Pool A v Adirondack Bank Center Utica; Česko získalo svou první bronzovou medaili z B v Dánsku v roce 2022 a Finsko ji loni odsunulo do B v Kanadě.

Stejně jako ve středečním úvodním zápase se první třetina obešla bez branek. Česko si vytvořilo více šancí a střel, ale na ukazateli skóre bylo prázdné. Brankář Sunny Ahola z Finska byl úžasný, když na začátku druhého zápasu udržel bezgólový výsledek.

Dále: Kdy sledovat: Program hokejového mistrovství světa žen IIHF

Česko ve druhé třetině přehrálo Finsko 16:4 a jeho první dva góly padly z druhých šancí. Adela Saboliva znovu otevřela skóre. Natalie Milinková vypálila střelu zleva, kterou Ahola zastavil, puk proletěl před branku a 17letá Sabolivová ho srazila do sítě, než ho Ahola přikryl. O devět minut později proměnila Klára Himlarová svou druhou šanci brzkou ranou a vedla Česko na 2:0. Její úvodní střela byla podobná jako u Mlynkové, ale puk se jí vrátil do dráhy a po dorážce bruslí vpřed skórovala Himmlerová bez pomoci. Koncem třetí třetiny zůstal stav 2:0, když Finsko stáhlo Ahola o dalšího bruslaře. Branky do prázdné branky daly s odstupem 50 sekund další dorostenka Mlynková a Tereza Plošková. Teresa Radová asistovala u branky Milinkové.

Ahola předvedl 29 zákroků pro Finsko, což bylo 33:21. Klára Beslerová si vysloužila 19 zákroky pro Česko. Beslerová hraje na mistrovství světa pošesté a byla zvolena do All-Star týmu médií pro turnaj 2022, kde zaznamenala dva shutouty.

READ  Nová letecká společnost plánuje přímé lety z Joburgu do České republiky a Chorvatska

Česko porazilo Finsko 2:1 v prodloužení ve vyřazovacím kole v roce 2022 a vyhrálo stejným skóre v loňské Argumentaci.

Česko se v pátečním večeru střetne s USA. Finsko hraje ve čtvrtečním pozdním zápase proti Kanadě.