Česká šestka Auger-Aliassime bude na Australian Open ohromená Lijekou

MELBOURNE (Reuters) – Nenasazený Čech Jiří Lehika vyřadil šestého nasazeného Felixe Augera-Aliassimeho 4-6 6-3 7-6 (2) 7-6 (3) a dostal se v neděli do čtvrtfinále Australian Open. S dalším velkým jménem, ​​které vzešlo z Grand Slamu, je Star Force již druhý týden oslabena.

Vzhledem k tomu, že obhájce titulu Rafa Nadal a druhý nasazený Casper Ruud předčasně odešli a další hráči jako Daniil Medveděv a Alexander Zverev odešli, byla cesta pro Augera Aliassimea volná, aby se ponořil hlouběji do Melbourne Parku.

Ale čelil inspirované Lejice, která v předchozím kole porazila 11. nasazeného Camerona Norrieho. O postup do semifinále bude Čech hrát buď se Stefanosem Tsitsipasem nebo Yannickem Sinerem a řekl, že teprve začíná.

„Běh ještě neskončil,“ řekl Lechka. „Všichni kluci, které jsem tady porazil, jsou úžasní a předvedl jsem svůj nejlepší tenis, abych ukázal všechny karty, které mám, abych je porazil. Zní to šíleně, ale je to tak a jsem šťastný, že budu pokračovat v cestě.“

Auger-Aliassime, 22, prorazil třetí zápas na cestě k získání úvodního setu za 35 minut, ale dramatický posun v tempu znamenal, že kontrolu převzal nenasazený Lehecka.

Poté, co vyhrál druhý set a vyrovnal zápas, lehká střela do sítě pomohla Lechicovi udržet si podání a zařídila třetí set tiebreak, když se ve čtvrtfinále v roce 2022 odrazil od chyb Augera Aliassima a postoupil dál.

S prvním grandslamovým čtvrtfinálovým vystoupením a první výhrou proti hráči z top 10 na obzoru, 21letý Lehecka zvedl ve čtvrtém setu v tiebreaku další rychlost a vedl 6-3, než podal na Augera. – Eliasim přichází se skvělou střelou.

„Upřímně, je to skvělý pocit,“ dodal Lechka. „Těžko se hledají slova pro to, čím jsme si prošli minulý rok a co jsme se vrátili po prohře v prvním kole (v roce 2022).

READ  Jessica Pegulaová poráží ve čtvrtfinále Montrealu svou deblovou partnerku Coco Gauffovou