Danielle Collinsová v Římě poráží Simonu Halepovou ve dvou setech

Kredit: Susan Mullan-USA Today Sports

Daniel Collins vyhodil bývalou světovou jedničku Simonu Halepovou, zatímco Petra Martic a Gil Techmann udělali velká překvapení a nejlepší nasazená Iga Swiatek prodloužila svou vítěznou sérii na 24 zápasů ve středu během zápasu druhého kola na International BNLD Italia v Římě. .

Sedmá nasazená Collinsová pokračovala ve své silné sezóně s 38 vítěznými výhrami 7-6(1), 6-3 nad Halepovou.

Collins vyhrál 11 z posledních 12 bodů 82minutového prvního setu, poté vyhrál první čtyři hry druhého setu na cestě k vítězství. Finalista Australian Open ušetřil 9 ze 13 brejkbolů, když poprvé postoupil do osmifinále v Římě.

„Simona je někdo, koho jsem dlouho hledal, někdo, koho opravdu obdivuji jako závodnici i jako atletku,“ řekl Collins po vítězství. „Měl jsem pocit, že to dnes fungovalo v můj prospěch, protože její hru znám tak dobře, protože ji hodně sleduji.“

„Musel jsem jít ven a hrát opravdu agresivně a zároveň být konzistentní, protože je neúnavná a bere všechno zpět. Musel jsem být opravdu trpělivý. Byly chvíle, kdy jsem při podání trochu zakolísal.“ tak jsem udělal nějaké úpravy a snažil se nebýt na sebe tak tvrdý.“

Halepová, která vyhrála římský titul v roce 2020, měla pouze 12 vítězek a zachránila pouze 3 z 9 brejkbolů.

Collinsová se příště střetne s Američankou Amandou Anisimovou, která porazila 12. nasazenou Belindu Bencicovou ze Švýcarska 7:6 (5), 6:1.

Martić, který se kvalifikoval z Chorvatska, vstoupí do 16. kola druhým rokem po sobě poté, co vyhrál 6-2 6-3 nad pátou nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska. Martić získal 68,5 procenta bodů z prvního podání ve srovnání s 55,6 body Kontaveita.

Tishmanová postoupila vítězstvím 6-2, 4-6, 6-4 nad šestou nasazenou Češkou Karolínou Plíškovou. Tishmanovi pomohla Plíšková, která udělala 12 dvojchyb.

READ  RunCzech je zpět - oznamuje oficiální kalendář pražských závodů v roce 2022

Silné překvapení zaznamenala také Kazaška Julia Putincevová, která zvítězila 3-6 7-6 (4) 6-1 nad osmou nasazenou Španělkou Garbine Muguruzaovou.

Mezitím Swiatek pokračovala ve své silné hře a vyhrála 6-3, 6-0 nad Rumunkou Elenou Gabriellou Rossovou za pouhých 68 minut. Swiatek, obhájce titulu, vedl 15-3 na vítěze.

„Jsem tak hrdý, že se dnes mohu dostat do rytmu, jen si během zápasu vzít nějaké lekce a zlepšit svou hru zápas od zápasu,“ řekl Swiatek po vítězství. „Byl to pro mě těžký zápas.“

Šestnáctý nasazený Swiatek se utká s Viktorií Azarenkovou z Běloruska. Azarenková porazila Kolumbijku Camilu Osorio 6-2 6-4.

Druhá nasazená Španělka Paula Padusaová postoupila vítězstvím 6-2, 6-1 nad Alexandrou Sasnovich z Běloruska. Třetí nasazená Arina Sabalenková z Běloruska porazila Číňanku Shuai Zhang 6-2, 6-0, zatímco čtvrtá Řeka Maria Sakkari porazila Ruskou Jekatěrinu Alexandrovovou 6-3, 6-2.

Mezi dalšími zápasy, kterých se účastní nasazené hráčky, devátý nasazený Ons Jabeur z Tuniska porazil Australanku Algu Tomljanovic 7-5, 6-2, zatímco Američanka Jessica Pegula, nasazená jako 13., zvítězila v kole proti Ukrajince Anhelině Kalininové.

Coco Gauffová, 15. nasazená, porazila Američanku Madison Pringleovou 6-2 6-4.