Djokovič ztrácí po šokové porážce s Veselým první místo

DUBAJ 24. února (Reuters) – Novak Djokovič ve čtvrtečním čtvrtfinále turnaje Dubai Tennis Championships šokoval kvalifikantem Jerrym Vesleyem 6-4 7-6 (4) a příští týden přijde o status světové jedničky.

Šampion US Open Daniil Medveděv, který momentálně hraje v Mexiku, se v pondělí posune do čela světového žebříčku.

Rus Medveděv se od 1. února 2004 stane prvním hráčem kromě Djokoviče, Rogera Federera, Rafy Nadala nebo Andyho Murrayho, který bude v čele žebříčku.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Djokovič strávil v čele žebříčku rekordních 361 týdnů a od znovuzískání svého místa v žebříčku v únoru 2020 vyhrál osm titulů na Tour, včetně tří velkých slamů.

„Bohužel to nebyl můj den,“ řekl Djokovič novinářům. „Gratuluji Jerrymu. Hrál lépe. Šel jen po úderech. Jeho podání bylo velké. Celý jeho zápas byl velký.

„Určitě jsem čekal, že budu hrát na vyšší úrovni. Chci říct, že můžu být lepší. Ale je to Jerryho zásluha.“

Djokovič, který před prvním letošním grandslamovým turnajem hrál ve svém prvním podniku od deportace z Austrálie, přišel o podání v úvodním zápase, když ho Veselý odměnil mrtvicí.

Djokovič zlomil skóre na 1:2, ale Veseli mu nikdy nedovolil vystřelit, protože jeho soupeř se škrábal k síti a pečetil první set na 6:4.

Dvacetinásobný hlavní vítěz začal ve druhém setu silně, ale Veselý se držel vysoko a brzy se dostal do vedení v tiebreaku, aby získal svou druhou výhru v kariéře nad Djokovičem.

Djokovič řekl, že se stále snaží najít svůj rytmus.

„Čím více zápasů odehraji, tím větší sebevědomí budu mít, tím pohodlněji se budu na kurtu cítit,“ řekl 34letý hráč.

Veseli řekl, že porazit Djokoviče byl „fantastický pocit“.

READ  Bartyová byla vyhlášena hráčkou roku WTA a Raducanu vyhrál cenu pro nováčka

„Popravdě jsem si nemyslel, že budu mít proti Novákovi šanci,“ řekl Veselý. „Je to jedna z největších postav všech dob.

„Pro tenis je skvělé mít někoho nového ve světové jedničce. Novak je tento šampion, byl jedničkou 361 týdnů, ale tenis potřebuje novou světovou jedničku a přichází nová generace a myslím, že to je skvělé.“