Estonští házenkáři prohráli úvodní zápas kvalifikace ME |  Sportovní

Estonští házenkáři prohráli úvodní zápas kvalifikace ME | Sportovní

Domácí se v minulosti několikrát dostali do finále a dvakrát skončili v první šestce a pokusí se to zopakovat na lednovém finále v Německu, zatímco Estonsko se ještě nekvalifikovalo.

Reprezentant Jurgen Rupa po zápase v Ostravě pro ERR řekl: „Když se podíváte na obrázek dnešního zápasu, vezmeme-li v úvahu náš mladý tým – těchto osm gólů… ano, nakonec je to v pořádku.“

„Kdybychom dělali věci trochu lépe a několik minut lépe bránili, byla by to úplně jiná situace.“

„Většinou můžeme být spokojeni, ale musíme se zlepšit,“ dodal a zdůraznil obranu jako klíčovou oblast, která takové zlepšení vyžaduje.

Česko postoupilo během prvního poločasu alespoň třemi nebo čtyřmi brankami, a zatímco Estonsko ve druhém poločase dotahovalo rozdíl na dva body na 17:15, domácí si drželi více rezerv a stáhli čtyři branky. – Bodová čára pak zvyšte náskok na 10 bodů.

Zápas skončil 31:23 pro majitele pozemků.

Ruba byl se čtyřmi góly nejlepším střelcem Estonska, následován Karlem Tomem, Davidem Mamboriou a Mikkelem Loebem (každý po třech gólech), Matej Klima dal šest a Jakub Hrstka pět.

20 finalistů v play off; Island a Izrael tvoří zbytek kvalifikační skupiny pro Estonsko.

Sledujte novinky ERR na Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!

READ  Naomi Osakaová vyhrála zápas prvního kola na Silicon Valley Classic, Raducanu postoupil na Citi Open