Finsko a Česko postoupily do světového semifinále ženského hokeje

UTICA, NY – Susanna Tapani vstřelila vítězný gól a dovedla Finsko k výhře 3:1 v semifinále mistrovství světa žen v hokeji. Švýcarsko Čtvrtek.

Do poslední čtyřky postoupilo také Česko výhrou 1:0 Německo.

Tabaniho rozhodující gól padl v 16:34 druhé třetiny, když útočník PWHL Boston Petra Nieminen odvrátil střelu přes švýcarského brankáře Andreu Brentleyho.

Nieminen a Nelli Leitinen zaznamenali za Finsko gól a asistenci.

Ivana Weiová skórovala na 1:22 do zápasu pro Švýcarsko, ale ve zbytku dominovaly Finky.

Sunny Ahola zastavil 16 střel pro Finsko.

Brentley předvedl 34 zákroků pro Švýcarsko, které nedokázalo vyhrát v kole a postoupilo do čtvrtfinále jako pátý tým ve skupině A.

pak, Kanada čelil Švédsko A potkal se obhájce titulu USA Japonsko Čtvrtek ve druhém čtvrtletí.

Česko 1 Německo 0

Daniela Bejšová skórovala se sedmi minutami před koncem, když Česko postoupilo do semifinále těsnou výhrou nad vítězem skupiny B Německem.

Sekia, kterou trénuje bývalá kanadská obránkyně Karla MacLeodová, byl v posledních dvou letech na turnaji bronzový.

Klára Beslarová předvedla 16 zákroků v shutoutu pro Česko.

Sandra Abstrieterová, která hraje za tým Ottawy PWHL, zastavila za Německo 23 střel.

Německo mělo pozdní šanci, když Češka a útočnice PWHL Minnesota Denisa Grisová byla ohodnocena pětiminutovým velkým a herním pochybením, kontrolovala zezadu, zbývaly tři minuty do hry, ale Česko si vítězství udrželo.

Tato zpráva od The Canadian Press byla původně publikována 11. dubna 2024.