Hokejová olympijská kvalifikace: Chile drží naději na výhru 6:0 nad Českem

Ranchi (Jharkhand), 14. ledna (Social News Marang Gomke Jaipal Singh na Astro-Turf Hockey Stadium, neděle.

Kapitán Manuela Uros skóroval ve 47. a 56. minutě, po ní Consuelo de las Heras (13. minuta), Camila Carrom (38. minuta), Antonia Orchard Morales (44. minuta) a Maria Maldonado (58. minuta) při výhře 3:0 nad Německo v sobotním úvodním zápase. Každý gól přispěl ke skóre Chile, když se odrazilo od manka.

Nedělní vítězství staví Chile do hledáčku a vytváří přímý rozstřel s Japonskem, které porazilo Českou republiku, přičemž oba týmy skončily druhé za Německem, druhá porážka v řadě znamená Česko. Jsou mimo boj o poslední čtvrté místo.

Dobré pro Chile, půl tuctu gólů za Českou republikou ve druhém dni.

Chilský seniorský národní ženský hokejový tým, známý jako Los Diablos, měl dobrý začátek a hned na začátku hru kontroloval, ale v prvním poločase dokázal vstřelit pouze jeden gól.

Zdá se, že povzbuzující rozhovor trenéra Sergia Vigila o poločase udělal zázraky, když ve druhé části vstřelil pět gólů. Chile hrálo ve druhém poločase agresivněji než v prvním poločase, kontrolovalo střední pásmo a využívalo své šance. Dostali šest trestných rohů a dva z nich proměnili. Kapitán Manuela Uros byl nejlepším hráčem na hřišti v neděli, když Los Diablos pokračovali ve svém oživení v mezinárodním hokeji.

Kromě akcí FIH se tým obvykle nedostane do evropské opozice a využil příležitosti zaznamenat velké vítězství.