Hvězda brejku Sakkari září v prvním kole Australian Open

Pro Marii Sakkari v pondělí v Melbourne Parku na začátku nebyl žádný malý problém.

Nasazená šestka zasáhla 38 vítězů a došla k úvodnímu vítězství 6-1, 6-4 nad Číňankou Yuan Yu a zahájila svou osmou kampaň na Australian Open za 94 minut. Ve druhém setu se vrátila ze stavu 3:1.

„Moje úroveň byla mnohem lepší, než jsem čekal. Musím být naprosto upřímný,“ řekl Sakari po zápase.

„Cítil jsem se velmi dobře se svou hrou, protože jsem si vedl opravdu dobře, odehrál jsem čtyři zápasy, ve skutečnosti čtyři velmi dobré zápasy. [at United Cup]. Čekal jsem, že budu hrát dobře, ale myslel jsem si, že mě trochu zdrží nervy.

„První zápas byl trochu malý, jak bych to mohl říct, těžký, ale poté jsem měl pocit, že první set byl obzvláště velmi dobrý.“

Více Australian Open

Sakkari, dvojnásobná hráčka 4. kola Australian Open, má nyní v kariéře 22-6 v zápasech prvního kola Grand Slamu.

„Bod zlomu“ Netflixu: Pět věcí, které byste měli vědět o Marii Sakkari

Příběh z kazety: Sakkariová v prvním setu, který trval 36 minut, trefila 15 vítězných bodů za tři Liyuany, ale čínská hráčka ve druhém setu svedla silnější boj, aby si prodloužila svůj debut na Australian Open.

Ve svých prvních dvou hrách trefila pět vítězných her, včetně esa, a ujala se vedení 2:0. Měla také bod na to, aby šla nahoru na 4-1, než Sakkari zlomila a vrátila se pro výpadek na podání. Al-Saqari vyhrál pět z posledních šesti zápasů, aby zpečetil zápas.

Skutečný Scary hraje v seriálu Netflix Break Point

další: Sakkari se příště ve druhém kole střetne s další debutantkou Australian Open, kvalifikantkou Dianou Schneiderovou. Osmnáctiletá levačka bojovala o své první grandslamové vítězství 7:6 (6), 7:5 nad Kristinou Kukovou.

READ  DC ohlašuje novou minisérii Batmana od filmového spisovatele Batmana

Schneider, dříve světová dvojka v juniorském žebříčku, je trojnásobným grandslamovým juniorským šampionem ve čtyřhře.

Azarenková poráží v Clash of the Ex Champions nováčka Kenina

V losování žen byly na začátku akce pouze dvě předchozí šampionky a pouze jedna šampionka měla jistotu, že se dostane do druhého kola poté, co byly v úvodním kole vylosovány nasazená 24. Victoria Azarenková a znovuzrozená Sofia Keninová.

Prosadila se bývalá světová jednička Azarenková. V prvním setu prohrávala 3:0, ale nakonec během 2 hodin a 4 minut pečetila vítězství 6-4, 7-6(3).

Oba hráči vstoupili do hry a letos se jim dařilo. Azarenková dosáhla čtvrtfinále Adelaide International 1, zatímco Kenin dosáhla semifinále Hobart International.

Poté, co Azarenková vyhrála pět z posledních šesti zápasů, aby vyhrála úvodní zápas, ani jeden z nich nebyl ve druhém setu zlomen. Azarenková zachraňovala set point na podání z 5:6 dolů, poté v tiebreaku získala pět bodů v řadě, když prohrávala 2:0.

„Určitě jsem měla trochu nervy,“ řekla Azarenková. „Cítil jsem, že moje hra dnes není nejlepší, ale podařilo se mi najít způsob, jak vyhrát, což si myslím, že je důležité, zvláště pro mě. Mám pocit, že jsem zůstal mentálně silný a stále hledal řešení.“

Australian Open: Azarenková porazila bývalou šampionku Keninovou

Australian Open 2023

Kvitová hrany van Uytvancková

Finalistka Australian Open 2019 Petra Kvitová také v pondělí vyhrála svůj zápas prvního kola. Česká patnáctka porazila Alison Van Uytvanckovou z Belgie 7:6(3), 6:2 za 1 hodinu 32 minut.

V prvním setu nedošlo ani u jedné z hráček k přerušení podání, ale Kvitová se vyrovnala a poté se prosadila a celý den nečelila jedinému brejkbolu.

Nejdůležitější: Kvitová d. Van Uytvank | Ostapenková d. Yastremska | Schneider D. Koková

„Hrál jsem [van Uytvanck] Na olympiádě jsem s ní prohrála, takže jsem určitě věděla, co čekat,“ řekla Kvitová na pozápasové tiskové konferenci.

„Hraje trochu jiný styl hry, hodně proměnných ve své hře. Takže jsem rád, že jsem se v prvním setu udržel a vyhrál tiebreaker. Myslím, že od té chvíle jsem byl trochu uvolněnější a začal jsem hrát.“ trochu lepší.“

Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová se ve druhém kole střetne se světovou 39. Anelinou Kalininovou z Ukrajiny.

Bitvy o klíče po Blinkově

Dvojnásobná semifinalistka Madison Keysová, od níž se očekává, že se ve třetím kole střetne s Azarenkovou a ve čtvrtém se Sakkari, byla konečným vítězem prvního dne a pečetila porážku Anny Blinkové 6-4, 3-6, 6-2. . V Melbourne je skoro půlnoc.

Keysová, která se na Australian Open v letech 2015 a 2022 dostala do poslední čtyřky, byla jedním z oprávněných hráčů, kteří se mohli zúčastnit letošního ročníku poté, co neporazili Spojené státy a pomohli vyhrát úvodní United Cup. Jenže se ocitla v nečekané, ale zábavné aféře proti působivé a mnohem vylepšené Blinkové s minutáží 1 hodina a 59 minut.

Oba hráči předvedli segmenty skvělé hry přerušované dalšími opravami plnými chyb, přičemž Keys zaznamenal vítěze 38 her se 49 nevynucenými chybami a vítěz Blinkové 19 na 38 nevynucených chyb. Síla byla základním kamenem obou jejich strategií, ale Keysová zaujala také hbitým pohybem po kurtu, aby dokázala čelit nájezdům Blinkové do sítě a padavým úderům.

Nejdůležitější: Krejková d. Biglik | Sasnovič d. B- Frukhvitová | klíče d. Blinková | Kostyuk d. Anisimová | Ostapenková d. Yastremska | Collins d. Kalinská | Schneider D. Koková

Celkem bylo 17 přerušení podání, včetně 8 po sobě jdoucích přerušení ve druhém a třetím setu. Keysová přerušila tuto sérii tím, že našla jeden nebo dva po sobě jdoucí údery, aby to v rozhodujícím gólu proměnila na 4-2, a odtamtud se uklidnila a proměnila svůj první mečbol dechberoucím bekhendem po lajně.

„Upřímně řečeno, myslel jsem, že hrála skvělou hru,“ řekl Keys poté. „Myslím, že byly jen dvě věci, o kterých jsem si nemyslel, že dělám dost dobře na to, abych byl faulován. Ke konci třetího setu jsem trochu změnil taktiku – zkusil jsem jít o kus dál po kurtu a být agresorem. A naštěstí jsem vyhrál.“

Keys se ve druhém kole utká s Wang Xinyu.