Itálie, Česká republika a Slovinsko uzavřely kvalifikaci na Euro 2024

Nové Dillí, listopad 21 (IANS): Itálie, Česká republika a Slovinsko se staly nejnovějšími týmy, které si zajistily své místo na UEFA EURO 2024, protože bylo potvrzeno 20 z 24 týmů, které budou hrát finále Eura 2024.

Držitelé eura Itálie se dostali do finále před Ukrajinou, když obsadili druhé místo ve skupině C s bodem v Leverkusenu.

Tým Luciana Spallettiho měl většinu šancí v úvodní třetině end-to-end, když Federico Chiesa a Niccolò Parella šli blízko, zatímco Davide Fratesi byl znemožněn jasným průnikem do prostoru brankářem Anatolym Trubinem.

Ukrajina několikrát zahrozila z protiútoku a Georgij Sudakov viděl, jak Azzurri č. 1 zahnal Gianluigi Donnarumma.

V intenzivní, ale méně frenetické druhé půli Donnarummův zásadní zákrok zabránil Mikailu Mutrikovi změnit průběh kvalifikace. Ukrajina nyní vstoupila do play-off.

Ukrajina se stala prvním týmem od Severního Irska v roce 2010, který zabránil Itálii bodovat v 34zápasové kvalifikaci na Euro.

Česko naopak skončilo ve skupině E druhé po komplexní výhře 3:0 nad desetičlenným Moldavskem a kvalifikovalo se do osmifinále EURO za sebou.

David Daoutera poslal hosty do vedení rychlým zakončením z bezprostřední blízkosti už po 14 minutách, když inkasoval Tomasz Sori z přesné přihrávky.

Naděje Moldavska na zvrat se rozplynuly v 55. minutě, kdy byl za druhý přestupek vyloučen Vladislav Baboglou. V závěrečných fázích toho Česko naplno využilo a přidalo další góly díky mocné hlavičce Zoryho z bezprostřední blízkosti a přesným zásahem Tomasze Sučka.

Slovinsko porazilo Kazachstán 2:1 a podruhé se kvalifikovalo do finále UEFA EURO, předtím v roce 2000.

— IANS

před naším letopočtem/

Slovinsko potřebovalo remízu, aby skončilo na druhém místě ve skupině H, a poté, co dominovalo v prvním poločase, se ujalo vedení, když se v pohodě prosadil Benjamin Cesko.

READ  České FM vyzývá k zahájení přístupových rozhovorů Ukrajiny do EU na podzim – EURACTIV.com

Kazachstán dal naději, když Ramalan Orasov vstřelil svůj první reprezentační gól na začátku druhého poločasu, ale Slovinsko zaútočilo zpět a náhradník Verbeek zamířil domů pozdě, aby poslal svou zemi do Německa, zatímco bojující hosté nyní míří do play-off.