Jasné vítězství ve štafetě pro Finsko a Česko na CX80 WMTBOC

Finky obhájily titul WMTBOC, když v sobotu vyhrály štafetu o téměř 10 minut. Češi mezitím pokračovali ve výborných výkonech a svou štafetu vyhráli o šest minut.

Po několika dnech v rovinatém terénu prověřil závěrečný den šampionátu lezecké schopnosti MTBO-atletů. 12,6 kilometrů 370 metrů pro ženy a 16 kilometrů 460 metrů pro muže.

Ve třídě žen si Marika Hara (FIN) vytvořila více než minutovou ztrátu na Constance de Villiers (FRA), přičemž český tým po 1. etapě zaostával o dvě minuty na třetím místě.

Ruska Saarela pokračovala ve zvyšování svého náskoku ve druhé etapě, aby si připravila cestu k velkému vítězství. Karina Nurminen to zpečeťovala v poslední etapě.

Za nimi skončili druzí Francouzi Lucie Rudkiewicz a Lou Garcin, zatímco včerejší vítězka Martina Tichovka dotáhla v závěrečné etapě o dvě místa a zajistila Čechům bronz.

V mužské třídě skvěle odstartoval Wojdec Stránský (CZE) a do výměny šel s náskokem přes minutu.

Za ním následovali dvojnásobní zlatí vítězové z počátku tohoto týdne Vojtěch Ludvík a Kryštof Bogar, kteří udrželi tempo a pohodlně zvítězili o šest minut.

Těsně před Litvou a Švýcarskem, kde Simon Helmüller bral bronz po pátém místě ve své třetí etapě, mělo Czechia 2 lepší druhou a třetí etapu a skončilo druhé.

Francie dlouho bojovala o medaili, ale po závěrečné etapě byla odsunuta na páté místo.

Na druhou stranu francouzští junioři vyhráli třídu M20 a Finsko může slavit zlato W20.

Najděte všechny výsledky, TV a GPS sledování na IOF LIVE.

To je vše pro úžasný týden závodů MTBO světové úrovně v České republice.

Sezóna pokračuje od 20. do 23. září, kde o MTB orientačním běhu a mistrovství světa v orientačním běhu U23 2023 rozhoduje Světový pohár CX80 v Itálii.