Ji So-Yun a Casey Byer vedou Koreu k výhře 2:1 nad Českou republikou

Casey Byer z Koreje [AP/YONHAP]

Korejská ženská reprezentace porazila v sobotu ve svém prvním letošním zápase Česko díky brankám Ji So-eun a Casey Fair.

Korea postavila převážně zkušený tým, včetně veteránů, jako je Ji, který se v sobotu se svým 155. reprezentačním týmem stal nejvíce limitovaným hráčem mužského i ženského národního týmu, a jeho 100. záložník Jang Chel-ki.

Ji se postavil a skóroval v 16. minutě úhledným přímým kopem mimo pokutové území.

V prvním poločase byl stav 1:0, ale díky Baerovi se Korea hned ve druhém rozjela.

Šestnáctka se rychle pohybovala po kraji hřiště a pronikla českou obranou, aby ve 45. minutě z těsného úhlu skórovala na 2:0.

Eva Bartoňová v 53. minutě stáhla volejem back-flip, ale Korea odepřela Češce obrat a vytvořila si další šance u sítě.

I přesto, že bylo nakonec zaznamenáno celkem 16 střel – oproti čtyřem Čechům – bylo vítězství Koreje 2:1 konečným výsledkem.

Pro Koreu to bylo první vítězství od výrazného vítězství 10:1 nad Thajskem ve druhém kole olympijské kvalifikace v říjnu loňského roku.

Daeguk Ladies se však po druhém místě ve skupině B nekvalifikovaly na olympijské hry v Paříži. A bez místa v Paříži nemá ženský tým na zbytek roku 2024 připravené žádné velké mezinárodní turnaje.

Místo toho by tento rok mohl být laděním před Asijským pohárem žen AFC 2026, kde se Korea může odrazit od neuspokojivého roku 2023. Ze skupinové fáze mistrovství světa 2023 odešli s jednou remízou a dvěma porážkami a vypadli z asijských her v Hangzhou. Ve čtvrtfinále.

Na Asia Cupu dostane zkušená středopolařka Ji (33) ještě jednu šanci zazářit se zkušenostmi, které získala minulý měsíc z nejlepší americké Národní ženské fotbalové ligy (NWSL) v Seattlu Reign. Sezónní smlouva.

READ  Ve věku 94 let zemřel česko-francouzský spisovatel Milan Kundera

Co se týče Faira, mohl by být důležitější v turnaji se svými zkušenostmi s kolegy z týmu NWSL Angel City Soccer Club, kde si odbude svůj profesionální debut.

Před příchodem do Angel City minulý měsíc trénoval na Players Development Academy v New Jersey. Přestože se amatérkou teprve stala profesionálkou, stala se nejmladší hráčkou, která startovala na Světovém poháru v červenci loňského roku ve věku 16 let a 26 dní.

Hlavní trenér Colin Bell, který vede národní tým od roku 2019, nebude v sestavě Asijského poháru, pokud se nerozhodne prodloužit smlouvu, která vyprší v prosinci.

Daeguk Ladies sehraje další přátelské utkání proti Portugalsku, které je 21. v oficiálním žebříčku FIFA – o jedno místo pod Koreou – v úterý nebo ve středu ráno korejského času.

Autor: Baek Ji-hwan [paik.jihwan@joongang.co.kr]