Krejčíková konfrontuje Yastremskou;  Sabalenka, Pegula v práci

Krejčíková konfrontuje Yastremskou; Sabalenka, Pegula v práci

Druhé kolo akce začíná v den třetí BNP Paribas Open, protože 16 z 32 nasazených zahájí svou kampaň po vítězství v prvním kole. Mezi nimi dubajská šampionka Barbora Krejčíková, šampionka Australian Open Aryna Sabalenková a loňská vicemistryně Maria Sakkariová. Mezitím místní hráčky Jesica Pegula a Amanda Anisimova čelí přísným testům hned od začátku.

Zde je pět nejlepších tipů z nabitého programu.

Více od Indian Wells: Skóre | pořadí přehrávání | Swiatek a Supreme | Analýza kreslení | Scarry, Fritz povzbuzen Netflixem | Mohou Krejčíková a Sabalenka hrát dál? | Swiatek upravuje Outlook | Nezapomenutelné okamžiky WTA | Padesát let globálního vývoje

Indian Wells Tour 1: Rogers, Frohvitová vedou | Gilvy překvapí Collinse | Kenin poráží Stevense Raducanu se vrací vítězně

[16] Barbora Krejčíková (CZ) vs. [WC] Diana Yestremska (Spojené království)

Tváří v tvář: 1-1

Loni touto dobou měla Barbora Krejková nastoupit proti Indian Wells jako nejlepší nasazená. Utrpěla však pár brzkých proher na Blízkém východě, včetně jedné v Dubaji s Dianou Yastremskou – jak se ukázalo, předzvěstí zranění lokte, které ji vyřadilo ze Sunshine Double a odstavilo ji na tři měsíce. .

O dvanáct měsíců později je Čech pouze na 16. místě, ale je pravděpodobně nejnapínavějším hráčem na turné. Oznámila svůj návrat do Dubaje, kde se stala 5. hráčkou v historii WTA, která porazila 3 nejlépe nasazenou hráčku na jediném turnaji na cestě za jejím největším titulem od Roland Garros 2021. Titul WTA 1000 byl pro Krejkovou třetí za posledních šest měsíců. ; Ve dvou z nich, Ostravě a Dubaji, dokázala uštědřit vzácné finálové porážky světové jedničce Igovi Swiatekovi.

Nejdůležitější události roku 2023: Yastremska Dr. Cornet, Dubaj R1

Dvaadvacetiletá Yastremska také vydržela 12 horkých měsíců. Týden po porážce Kryžikové musela Ukrajinka uprchnout z vlasti poté, co ji napadlo Rusko. O týden později se jí podařilo dostat do finále v Lyonu, ale od té doby se pochopitelně trápila. Ale bývalá světová jednička letos sbírá nějaké pozitivní výsledky, když se snaží znovu objevit formu, díky které vyhrála tři tituly na okruhu WTA jako teenagerka.

READ  Kate, princezna z Walesu, je zpět v Royal Box ve Wimbledonu v ženském finále

[SR] Evgenia Rudina vs. [2] Arina Sabalenková

Vzájemný souboj: Sabalenka vede 2:0

Šampionka Australian Open Aryna Sabalenková je samozřejmě další hráčkou, která se může pochlubit nejlepší formou roku 2023. Od té doby, co poprvé zvedla nad hlavu grandslamovou trofej, odehrála jeden turnaj a její 13zápasová vítězná série zaznamenala její vítězství. Krejková ve čtvrtfinále Dubaje. Dvojice by se mohla znovu utkat ve čtvrtém kole v Indian Wells – jediná událost WTA 1000 Sabalenková se ještě nedostala do čtvrtfinále (kromě úvodního turnaje Guadalajara v roce 2022).

HLAVNÍ HODNOTY 2023: Sabalenka, Adelaide 1 Champions Reel | Rodina D. Cornet, Indian Wells R1

Sabalenka nehrála Evgenii Rudinu více než pět let, od Taškentu 2017. Bylo to částečně proto, že Rodina chyběla tři z těchto let, protože si vzala druhou mateřskou dovolenou z turné. Čtyřiatřicetiletá hráčka se loni vrátila na US Open a je to teprve pátý podnik jejího comebacku. Bývalá světová 67. hráčka však ukázala, že stále umí hrát dobrý tenis, v neposlední řadě vítězstvím v prvním kole nad Alizee Cornetovou.

Camila Giorgi (Itálie) vs. [3] Jessica Pegula (USA)

Head to Head: Pegula vede 6-2 (včetně 3-2 na venkovních tvrdých kurtech a 2-0 v roce 2022)

Rande Jessicy Pegulové s Camilou Giorgi byla divoká jízda. Od dob ITF v roce 2011 spolu vedou vzájemný souboj; V roce 2019 získala Pegula svůj první titul na okruhu WTA, když porazila Italku ve washingtonském finále. V montrealském semifinále v roce 2021 naštvala Giorgi Pegulu a vyhrála první turnaj WTA 1000 v kariéře. A loni se Pegula vrátil z konce zápasu, aby porazil Giorgiho ne jednou, ale dvakrát, v prvním kole v Madridu a ve třetím Torontu. Američan by se dostal do finále a semifinále těchto turnajů v řadě.

READ  Filipíny váží rozhodnutí o filmu Barbie kvůli sporné scéně na mapě

Jejich předchozí setkání bývají významnými výsledky a jejich deváté setkání našlo oba v silné formě. Pegulaová je i letos jednou z nejkonzistentnějších hráček a její bilance 13-4 zahrnuje pátou hlavní čtvrtfinalistku na Australian Open, vicemistryni v Dauhá a semifinálovou účast v Dauhá. A přestože důslednost byla pro Giorgi jen zřídka charakteristická, 31letá hráčka před dvěma týdny zasáhla jednu ze svých horkých sérií a vyhrála v Meridě svůj čtvrtý titul v kariéře.

Ples šampionů: Jak Camila Giorgi vyhrála Meridu 2023

2023 Merida

Linda Noscová (CZ) vs. [31] Amanda Anisimová (USA)

Tváří v tvář: 0-0

V roce 2018 Amanda Anisimova zapůsobí ve svém debutu v Indian Wells. Šestnáctiletá divoká karta, která se umístila na 149. místě, vyřadila Anastasii Pavljučenkovovou a Petru Kvitovou, aby se dostaly do čtvrtého kola, a zaujala diváky svým silným čistým a bezchybným načasováním.

Linda Nosková dělá svůj pohyb na turné

Američance je stále teprve 21 let, ale nyní čelí náctileté senzaci s čistou silou a dokonalým načasováním. Před rokem se 18letá Češka umístila na 239. místě a minulý měsíc se umístila v první padesátce po hladkém přechodu z juniorky do profesionála, který zvýraznil lednový běh do finále Adelaide 1.

Nejdůležitější události roku 2023: Nosková Dr. Azarenka, Adelaide 1 QF | Nosková d. Jaber, Adelaide 1 SF | Nosková d. Muguruzaová, Leon R1 | Anisimová d. Samsonová, Adelaide 2 R1

Indian Wells je pro Noskovou teprve osmým hlavním tahákem na úrovni turné a už má dobrý začátek, když v prvním kole vyhrála v řadě nad Irinou-Camelia Bego.

[7] Maria Sakkari (Řecko) vs. Shelby Rogers (USA)

Head to Head: Rogers vede 3-0 (včetně 2-0 na venkovních tvrdých kurtech a 2-0 v roce 2022)

Jak je zdokumentováno na Netflixu Break Point, loňský běh Marie Sakkari do jejího prvního finále WTA 1000 v Indian Wells znamenal, že řecká hráčka překonala sebevědomí a vyhnala jména jako Petra Kvitová, Elena Rybakina a Paula Badosa. Nyní to prohlásila za svůj nejoblíbenější turnaj sezóny.

Nejvýznamnější události roku 2023: Al-Sakari Dr. Vekic, Linz QF | Strašidelný D. Garcia, Dauhá QF | Rogers d. Volynets, Indian Wells R1

Sakkari ale bude testována, jestli chce zopakovat svůj výkon v roce 2022. Kariérní maximum Shelby Rogersové je právě 30. a ještě nezískala titul na okruhu WTA. Ale 30letá Američanka si vybudovala reputaci jako jedna z předních naštvaných umělkyň na turné a její specialitou je vyřazovat semena v prvních kolech turnaje – jak Skari moc dobře ví. Rogersová má sedm vítězství v top 10 kariéry a proti Sakkariové je neporažena, když ji porazila ve Wimbledonu 2021, Adelaide 2022 a San Jose 2022.

Také v práci

č. 6 semen Coco Jove Před čtvrtfinále v Indian Wells nikdy neprohrál a otevírá španělskou kvalifikaci Christina Buxa. Světová 90. hráčka držela zápasový bod, aby porazila Biancu Andreescuovou na Australian Open, a ve dvou setech dokázala porazit Katy Swanovou při svém prvním vystoupení zde.

č. 9 pahýlů Belinda Bencicová Letos už vyhrál 2 turnaje, Adelaide 2 a Abu Dhabi, a otevírá se dalšímu turnaji Billie Jean King Cup Jill Tishmanová. Švýcarští státní příslušníci byli rozděleni ve dvou předchozích setkáních.

č. 17 semeno Karolína Plíškovádvojnásobný semifinalista v Indian Wells, začíná proti Anna Kalinská – Se kterými jsem prohrál jejich jediné předchozí setkání v Miami minulý rok.

č. 24 semen Jelena Ostapenková Na lednovém Australian Open dosáhla svého prvního tvrdého čtvrtfinále a pokusí se vylepšit své vedení 4:1. Alexandra Sasnovičová.

č. 27 semen Anhelina Kalininová Čeká ho přísná zkouška v podobě 17letého mladíka Linda Frohvetová. Česká hráčka ukázala své pozoruhodné odhodlání, když v prvním kole odskočila od bagelového setu a porazila Mayar Sharif 0-6, 6-2, 6-3.

č. 29 semen Donna Vekic Minulý týden získala v Monterrey svůj čtvrtý titul v kariéře. Chorvatka se pokusí prodloužit svou vítěznou sérii na šest proti finalistce Hua Hin Lesya Tsurenko. Vekic ve svých předchozích sedmi zápasech nepostoupil přes druhé kolo Indian Wells.