Miami Open 2023: Petra Kvitová se poprvé dostala mezi poslední čtyři poté, co porazila Jekatěrinu Alexandrovovou.

Petra Kvitová zvítězila ve třísetové bitvě s Jekatěrinou Alexandrovovou a na 13. pokus se dostala do svého prvního semifinále na Miami Open.

Jeden brejk rozhodl o celém setu, Alexandrovová rychle smazala brzký náskok Češky, než se Kvitová v rozhodujícím setu prosadila pozdě a udržela si nervy na podání zápasu.

Zápas byl kvůli dešti odložen o 24 hodin, než 33letá hráčka vyhrála 6-4, 3-6, 6-3 za dvě hodiny a 12 minut a postoupila do semifinálového zápasu s Rumunkou Soranou Cristia.

WTA Miami

„Nejhorší bolest, jakou jsem kdy cítil“ – píše Andreescu fanouškům po děsivém zranění

Včera v 10:08

Kvitová si po nedávné výhře nad Varvarou Grachevovou stěžovala na únavu, ale na tuto vzdálenost se udržela a připsala si dvě výhry ze dvou zápasů proti Rusce.

Nasazená 15. hned zmáčkla podání Alexandrovové, ve dvou hrách získala tři brejkboly a vzala si závěrečnou hru, když forhend Rusky přeletěl základní čáru.

Únik byl zajištěn a Kvitová zůstala po zbytek setu klidná a nikdy nehrozila zrušením svého podání, protože Alexandrovová nedýchala.

Alexandrovová udělala dobře, když za stavu 4:5 zachránila dva setboly, ale nemohla udělat nic, aby zabránila své české soupeřce podávat ve velkém stylu, když zahrála třetí eso v zápase v setbolu.

Alexandrovové se dařilo na začátku druhé půle držet na uzdě a nakonec si připsala tlak na podání Kvitové čtyřmi brejkboly, ale Češka vše překonala.

Osmnáctá nasazená se však chopila své další šance a ujala se vedení v pátém čase otázky před podáním setu, protože hybná síla se silně měnila směrem k rozhodnutí.

Poté, co si první dva sety zajistil jeden brejk, třetí set se nesl podle podobného vzoru, přičemž ani jeden z hráčů mnoho nepromrhal, když se probojovali k tie-breaku.

READ  Wimbledon: Tunisan Jaber se kvalifikuje do semifinále Grand Slamu | tenisové novinky

Kvitová však měla při své první skutečné příležitosti dva brejkboly za stavu 4:3 a zaburácela radostí, když se forhendový return Alexandrové ve druhém ukázal jako nemožný a dal Češce šanci na podání. na zápas.

Masivní podání mimo vytvořilo dva mečboly pro Kvitovou, ale známky nervozity se vloudily, když první minula dvojchybou. Ani napodruhé se nemýlila, když Alexandrovová napálila střelu do sítě pro odevzdání hry.

Streamujte French Open 2023 živě Objevte +v aplikaci Eurosport a na eurosport.com

WTA Indian Wells

„Jeden z nejlepších návratů mého života“ – Sakkari porazil Kvitovou a dostal se do semifinále

16.03.2023 v 07:30

WTA Adelaide

Badusa tvrdí, že zvítězila na Adelaide International 2, aby se setkala s Kasatkinou o postup do finále

1.12.2023 v 11:19