Miss Czech World Cup 2022 po prohře se Švédskem

Česká fotbalová reprezentace prohrála 0:1 po prodloužení ve čtvrtečním utkání kvalifikace mistrovství světa se Švédskem v Solně.

Prohra znamená, že si Češi na příštím mistrovství světa v Kataru nezahrají. O utkání rozhodla 110. minuta, kdy jedinou branku zápasu vstřelil náhradník Robin Quaison.

Do této chvíle to byl velmi zapomenutý zápas, kdy na obou stranách chyběl hvězdný útočník, Zlatan Ibrahimovič suspendován kvůli suspendaci a Patrik Schick kvůli zranění.

Utkání nemělo jít do prodloužení, Tomáš Sučic našel v prostoru pokutového území svého spoluhráče Milana Havla, ale snaha střídajícího byla mimo.

Čtyři minuty do druhého poločasu prodloužení, zápas vyhrál, když Jesper Karlstrom přihrál na hranici pokutového území míč Quaisonovi a vyměnil si přihrávky s Alexandrem Isakem, než se v pohodě propíchl do sítě.

Švédsko nyní hraje příští úterý v Polsku a vítěz zamíří do Kataru.

Poláci měli štěstí, že kvůli remíze s Ruskem neprošli první částí kvalifikace, zvláště když se Švédsko musí z tohoto boje vzpamatovat za čtyři dny. S přesilou terénu byste čekali, že Švédsko předá zápas svému soupeři, ale zhruba po prvních 10 minutách česká obrana nevypadala přehnaně turbulentně.

A i když vzadu vypadali přiměřeně pevně, je přehnané vidět, jak se odvracejí od Roberta Lewandowského a jeho kohort, když podnikají 800 mil jihozápadní cestu.

Švédsko má samozřejmě svého ikonického útočníka Zlatana Ibrahimoviče, který je zpět k dispozici, a když naznačuje, že se blíží odchod do důchodu, je vysoce představitelné, že v něm bude mít poslední možnost a vezme svůj tým do Kataru.