Německá liga: Schick vstřelil čtyři góly Leverkusenu a porazil Fuerth 7-1 | fotbalové zprávy

Bundesliga: Český útočník Patrik Čech zvýšil v této sezóně své konto na 12 gólů v lize poté, co všechny čtyři trefy vstřelil ve skvělém výkonu ve druhém poločase, čímž rozšířil neporazitelnost Leverkusenu na čtyři ligové zápasy v řadě a zvýšil ji na 27 bodů.

Reuters | Leverkusen [germany]

Patrick Schick vstřelil čtyři góly za 27 minut, když Bayer Leverkusen v sobotu porazil Grothera Fuertha 7:1, zaznamenal tři výhry v řadě a posunul se na třetí místo v Bundeslize.

Pětadvacetiletý český útočník zvýšil své konto v této sezóně na 12 gólů v lize poté, co všechny čtyři trefy vstřelil ve skvělém výkonu ve druhém poločase, aby pokračoval v neporazitelnosti Leverkusenu ve čtyřech ligových zápasech po sobě a zvýšil jej na 27. body.

Vedoucí Bayern Mnichov, 31, a Borussia Dortmund vzadu se potkají na druhém místě později v sobotu.

Leverkusen neměl šanci, dokud Amine Adly ve 12. minutě netrefil centr od Moussy Diabyho ve prospěch vedení.

Sekundy po Fuerthově pokusu, který trefil síť a zrušil ofsajd, se Leverkusen ujal vedení 2:0 hlavičkou Edmunda Tabusby v 17. minutě.

Fuerth, který nyní prohrál rekordních 12 ligových zápasů v řadě, nakrátko obnovil své naděje ve 33. kole, když Jeremy Dodziak zahájil pohyb a zakončil ho nízkou střelou.

Branky Leverkusenu na obou stranách prvního poločasu ale zápas ukončily. Piero Hincape se propracoval na třetí místo v přestávce v prvním poločase, než Schick přešel z poskytovatele na nejlepšího střelce a vstřelil svůj čtvrtý gól z bezprostřední blízkosti ve 49. minutě.

Útočník pak během sedmi minut skóroval ještě třikrát, přičemž Diaby vyděsil obranu Fuerth pádem na křídle a u dvou z nich asistoval.