Obhájce titulu USA, který zastavil Slovensko v otevření Světa juniorů

Red Deer, Alberta – Brankář Bostonské univerzity Drew Comeszo předvedl 23 zákroků a obhájce titulu USA porazil v neděli večer Slovensko 3:2 na mistrovství světa juniorů v hokeji.

Po dvou sezónách 3:0 Američané pokračovali ve dvojím skórování Martinu Cromiacovi Slovensko – ve finále zbývalo 2:33.

Forvard Minnesoty Matthew Nice otevřel skóre dvoubodovým skóre 6:25 v první třetině a Maggie Samoskevichová z Michiganu přidala 1:43 s výhodou jednoho muže. Druhý gól vstřelil London Slackert z Notre Dame.

„Naši kluci drželi spolu a předvedli těžký zápas,“ řekl americký trenér Nate Lehmann z Providence. „Je to dobrý první krok pro náš tým. Musíme tvrdě pracovat a posunout se vpřed, než budeme hrát v úterý ve Švýcarsku.“

Američané budou v úterý pokračovat zápasem skupiny B proti Švýcarsku.

Simon Latkosi předvedl za Slovensko 39 zákroků.

V Edmontonu ve skupině A Owen Power, nejlepší střelec celkového pořadí, vstřelil hattrick a pomohl Kanadě porazit Česko 6:3. Švédsko porazilo odpoledne ve skupině B na Red Deer Rusko 6:3, zatímco Finsko porazilo ve skupině A v Edmontonu Německo 3:1.

Power skóroval v první třetině, aby stáhl Kanadu na 3:2, a poté v polovině 2. třetiny zvýšil na 5:3 dvojnásobným zásahem dvakrát za stavu 1:25.

„Myslím, že mě Bucks právě našel,“ řekl Power. „Přátelé odvedli dobrou práci, když mě zastřelili na dobrých místech.“

Provozováno na Bloggeru. Hvězda 6 stop-6 Michigan se stala prvním kanadským obráncem, který vstřelil tři góly v zápase na akci.

„V těchto zápasech přišlo a hrálo hodně dobrých hráčů, takže nevím, jestli někdo dostal hattrick, takže jsem překvapený.“ řekla Shakti. „Udělat to v tuto chvíli a nosit kanadský dres je rozhodně velmi speciální.“

Za Kanadu se trefili Mason McDowish, Donovan Cebrango a Olan Zellwaker a brankář Perpetti si připsal tři asistence. Dylan Carant 14 zachráněn. Minulý týden podepsal vstupní smlouvu s New York Rangers.

READ  Čeští zemědělci uspořádají 15. září celostátní protest proti zemědělské politice EU - oficiální

Michael Gud, Pavel Novák a Stanislav Svosil vstřelili po sobě jdoucí branky a zajistili České republice vedení 3:1 v prvním zápase. Jacques Malex zastavil 30 ran.

Švéd Theodore Niederbach skóroval v polovině třetí třetiny a zmařil pokus Ruska o comeback.

Na začátku třetího zápasu se dvěma góly ve 41. vteřině prosadil Rus Madhvi Michkov a snížil na 4:3, načež brankář Jaroslav Askro podlehl, aby obnovil dvoubrankové vedení.

Za Švédsko skórovali Oscar Olassen, Emil Andre, Alexander Holtz, Simon Edwinson a Daniel Lungman, zatímco Jesper Wallsted předvedl 27 zákroků. Za Rusko se trefil také Fjodor Svekzko a Askarov zastavil 13 střel.

Samuel Helinius vstřelil dva góly při vítězství Finska nad Německem. Skóroval také Joel Motta a Levi Marilyn předvedl 23 zákroků. Za Německo skóroval Luca Munsenberger a Nikita Quab zastavil 19 střel.

Rada IIHF v neděli oznámila, že stejných 10 týmů v nejvyšší divizi se vrátí na akci v roce 2023 v Novosibirsku a ruském Omsku. Bělorusko bylo tento měsíc povýšeno z IA divize, čímž se počet hráčů zvýšil na 11.