Sports Digest: Rady o americkém trenérovi mužů Berhalterovi přišly od otce Gio Rinny

Fotbal

Americký fotbalový tým byl ve středu ponořen do veřejných nepokojů, když rodina bývalého kapitána USA Claudia Reyny uvedla, že informovala Americkou fotbalovou federaci o desítky let starém incidentu, do kterého se zapojil Greg Berhalter a jeho manželka, jako odvetu za trenérovo znevažování Claudiova syna. mladá hvězda. Geo Rina.

Berhalter v úterý řekl, že jeho chování v roce 1991, kdy kopl do ženy, která se stala jeho manželkou, bylo „ostudné“ a že „se těší na pokračování mých rozhovorů s US Soccer o budoucnosti“.

NFL zadala vyšetřování externí advokátní kanceláři spolu s personálním hodnocením výkonu týmu během čtyřletého období. To vše ponechává vedení programu nejisté, protože začínají přípravy na mistrovství světa ve fotbale 2026, které budou spolupořádat Spojené státy.

„Toto zjevně není pozitivní čas pro fotbal v této zemi a pro naši mužskou reprezentaci,“ řekla prezidentka SSSR Cindy Barlow Kuhnová na tiskové konferenci.

Spor se stal chaotickým veřejným sporem zahrnujícím Berhaltera. Claudio Reyna, který byl nejlepším mužem na Berhalterově svatbě; Danielle Egan Reyna , bývalý americký atlet. Rosalind Santana Berhalter, trenérova manželka a Eganova spolubydlící na koleji; a Gio Reina, 20letý záložník, který na mistrovství světa odehrál pouze 53 minut.

Prozatím bude jeden z členů Berhalterovy posádky Anthony Hudson trénovat tým na exhibicích proti Srbsku 25. ledna a Kolumbii o tři dny později.

Atletický ředitel USSF Ernie Stewart, bývalý týmový kolega Reyny a Berhaltera, byl pověřen Parlow Cone a radou USSF, aby poskytl trenérské doporučení.

Anglie: Rychlá vzpruha Harryho Kanea pomohla Tottenhamu vrátit se na trať výhrou 4:0 nad Crystal Palace v Premier League.

Kane skóroval ve 48. a 53. minutě, aby změnil tempo po silném prvním poločase Palace.

Pátý Tottenham je dva body za Newcastlem a Manchesterem United, kteří jsou třetí a čtvrtí. United mají zápas ve hře.

READ  Extrémní pravice v České republice uvádí zákon o referendu na „Chekesit“ jako cenu za rozhovory po volbách

Španělsko: Barcelona se ve svém úvodním zápase Copa del Rey snažila o postup a potřebovala prodloužení, aby porazila třetiligový klub Intercity 4:3.

Ansu Fati vstřelil vítězný gól ve 104. minutě poté, co katalánský klub třikrát vzdal vedení v základní části.

Střední škola

chlapecký hokej: Chase Magnant zaznamenal dva góly a asistenci za Bedford (2-1) při výhře 5-2 nad Lewistonem (2-4).

Colin Scully dal také dva góly a Colin Pettitt zaznamenal gól a asistenci. Brankář Bedfordu Aiden Dobbie předvedl 25 zákroků.

Oba góly Blue Devils vstřelil Cody Dion.

• Teddy Conway, Cobain Donnelly a Charlie Moore zaznamenali 10 zákroků pro Greeleyho (1-4) při výhře 3-0 nad Yorkem (2-3) v Doveru, New Hampshire.

Aidan McQuade provedl 31 zákroků pro York.

dívčí hokej: Marina Bassett skórovala dvakrát a Riley Evenson dostal vítězný gól v prodloužení, když Cape Elizabeth/Wainfleety/South Portland (4-5) překonal Mount Ararat/Lisabon/Moores/Lincoln/Oceanside/Bothbay (4-2) ve Watson Areně v Brunswicku.

Za hosty skóroval také Delaney Witten, zatímco brankář Abe Steinhagen předvedl 27 zákroků.

Alex Durant, Mallory Stewart a Remy Lebel skórovali za Mount Ararat a Emma Morrison zastavila 16 střel.

hokej

ECHL: Alex Kyle vstřelil gól na 1:16 ve třetí třetině, čímž dovedl Maine Mariners k vítězství 3:2 nad Trois-Rivières Lions v Trois-Rivières v Quebecu.

Reid Stefansson a Gabriel Chequin vsadili na Maine, že se v prvních 11 minutách ujme vedení 2:0.

Kyle Keizer ve své první sezóně s Mariners čelil pouze 20 odpalům.

světová mládež: Adam Fantelli se prosadil ve druhé třetině, Tomáš Milič předvedl 43 zákroků a Kanada překonala brzké manko a v semifinále v Halifaxu v Novém Skotsku porazila Spojené státy 6:2.

Kanada, která usiluje o svůj 20. titul, se ve čtvrtek večer utká s Českou republikou. Češi se vzpamatovali a v prvním semifinále porazili Švédsko 2:1 v prodloužení.

READ  Australian Open 2023: Náhled a analýza losování mužů a žen | Podcast v centru pozornosti

Joshua Roy vstřelil dva góly, druhý do prázdné branky a na dva góly Kanadě asistoval. Fantilli, Connor Bedard a Logan Stankoven zaznamenali každý gól a asistenci a Brandt Clarke skóroval také.

Logan Cooley a Kenny Connors skórovali v první třetině, když se Američané hnali do vedení 2:0. Ale později byly dva góly pro Spojené státy zamítnuty kvůli zásahu brankáře.

lyžování

světový pohár: Mikaela Shiffrinová vyhrála první závod Světového poháru žen v roce 2023, když vyhrála slalom v chorvatském Záhřebu a posunula se o jedno vítězství nad ženský rekord Lindsey Vonnové.

Shiffrinová se lépe vypořádala s náročnými podmínkami na trati, aby její kariéra dosáhla 81 vítězství ve Světovém poháru. Vonnové se může vyrovnat ve čtvrtek v dalším slalomu na stejné trati.

Nejlepší celková známka je 86, kterou drží skvělý Švéd Ingmar Stenmark.

Čtyřnásobná absolutní šampionka Shiffrinová prodloužila svou vítěznou sérii na pět závodů, které zahrnují tři různé podniky: super-G, obří slalom a slalom.

Pouze dvě jezdkyně vyhrály více závodů v řadě: Švýcarka Frene Schneider vyhrála osm v letech 1988-89 a Němka Katja Seisinger vyhrála šest v roce 1997.

Shiffrinová porazila druhou Petru Flovou o 0,76 sekundy.

• Nor Henrik Christophersen ovládl trať na vratké dráze v německém Garmisch-Partenkirchenu, když vyhrál noční slalom o 1,22 sekundy před Rakušanem Manuelem Fellerem.

Tenis

Pohár federace: Frances Tiafoe porazila Brita Daniela Evanse 3-6 7-5 6-3, čímž zpečetila vítězství Spojených států 4-1 a poslala Američany do semifinále Mistrovství smíšených družstev v Sydney.

Předtím světová trojka Jessica Pegulaová zajistila Spojeným státům vedení 2:1, když porazila Harriet Dart 6:2, 6:0.

V odpolední části se Madison Keysová shromáždila z pozdního setu a porazila Katy Swan 2-6, 6-3, 6-4. Ale 14. nasazený Brit Cameron Norrie křižoval k vítězství 6-4 5-7 6-4 nad devátým nasazeným Taylorem Fritzem a vyrovnal zápas.

READ  Jennifer z Nagpuru ohromuje svět ne. Č. 4, přináší domů druhé mistrovství světa U-15 ve stolním tenisu | Další sportovní zprávy

Pegula a Fritz pak vyhráli finále smíšené čtyřhry.

baseball

Hlavní ligy: Milwaukee Brewers za peníze získali pravorukého nadhazovače Bryse Wilsona z Pittsburgh Pirates.

K výměně dojde týden poté, co Piráti jmenovali Wilsona k přidělení.

Wilson, 25, skončil 3-9 s ERA 5,52 a v minulé sezóně zaznamenal 20 startů ve 25 zápasech.

Pro resetování hesla použijte níže uvedený formulář. Když odešlete e-mail vašeho účtu, zašleme vám e-mail s kódem pro resetování.