Švýcar Pensic získal zlato ve dvouhře žen

Olympijské hry v Tokiu 2020 – Tenis – Dvouhra žen – Zlatá medaile – Ariak Tennis Park – Tokio, Japonsko – 31. července 2021. Belinda Benzik ze Švýcarska odpověděla po zisku zlaté medaile proti Marquette Vondirosové z České republiky.

• První Švýcarka, která získala olympijské zlato
  • Bencic pustil Čecha ve třech setech
  • Soutěž trvá dvě a půl hodiny

Tokio 31. července (Reuters)-Belinda Bencicová, světová jednička č. 12, získala v sobotu titul dvouhry žen v Tokiu, když porazila Marquette Vondrosovou z České republiky 7-5 2-6 6-3. Olympijské zlato z tenisu.

24letý Benzek vyhrál za dvě hodiny a 30 minut a nyní bude moci dokončit zlatou medaili ve finále čtyřhry v neděli, když se střetl také s českou jedničkou Viktorie Golubic Barborou Krezhikovou a Katarinou Siniakovou.

Mark Rosette se stal prvním švýcarským Pensikem, který získal zlato ve dvouhře po zisku olympijského titulu mužů v roce 1992, a mohl by se stát čtvrtou ženou v historii, která vyhrála a získala titul ve čtyřhře.

Roger Federer ani Martina Hingis, švýcarské legendy, nikdy nezískaly zlato bývalé světové jedničky v olympijské dvouhře.

„Myslím, že jsem toho pro ně dosáhl. V životě toho udělali hodně,“ řekl Benzick. „Nevím, jestli dokážu vždy udělat to, co oni, ale mohu jim pomoci udělat pro ně tuto olympiádu, takže to bude pro Martinu a Rogera.“

„Byl jsem soustředěný, nikdy jsem neztratil pozornost, nikdy jsem to nevzdal,“ řekl. „Nepřišel jsem sem vyhrát medaili na olympiádě. Byl to pro mě sen od začátku do konce. Nechtěl jsem, aby to skončilo.“

Sobotní finálový zápas začal jako napínavá bitva, kdy se oba hráči snažili udržet podání, přičemž Benzek nakonec zajal první sadu Čechů, kterým bylo 42. místo.

READ  Česko: Inflace opět roste navzdory vládnímu nařízení...

Vondrosová však nebyla poražena a přinutila Benzka rozhodnout zápas dvojitým brejkem, když zápasil s páteří svého soupeře.

Benzic si vzal zdravotní volno pro puchýř na špičce, když v závěrečné sadě vedl 4: 3, ale Češka prolomila pat a Švýcarka se vrátila dlouho po Vondrusové ve druhém bodě. .

„Oba jsme hráli na velkém turnaji a vyhrál jen jeden. Ale zisk olympijské medaile je všechno dobré. Jsem velmi šťastná. Nebudu smutná,“ řekla Vandruzová. A Petra Kvitová, která získala bronzové medaile v letech 1996, respektive 2016.

Prohrou Vondrusové končí dvaadvacetiletý vysněný olympijský běh, který ve třetím kole vyřadil světovou dvojku a světovou dvojku Naomi Ósakovou, než vyhrál mistrovský zápas nad finálovou bronzovou medailistkou Ukrajiny Elenou Svitolinovou.