USA porazily Českou republiku v ženském hokeji

Americký ženský hokejový tým je jedno vítězství od hry o další zlatou medaili, ale pouze poté, co ustál rozhodně znepokojivý páteční výlet v Pekingu.

Česká republika, která pořádá svůj první olympijský turnaj v ženském hokeji, ohrožovala Spojené státy, které na hrách v roce 2018 získaly zlato, a snažila se vytvářet branku za brankou, přičemž většinu čtvrtfinálového zápasu prohrávala pod rukama.

Podobně se Američanům dařilo proměňovat příležitosti ke skórování Ztráta pro Kanadu V úterý nakonec vyhráli 4:1.

Češi drželi Američany v první třetině bez gólu. Dostali svůj první gól odpoledne, když Mikaela Bejslova využila téměř odkryté sítě a proklouzla pukem kolem Alexe Cavalliniho. Byla to druhá trefa českého týmu.

Američané odpověděli 48 sekund, když se z několika hráčů prosadil čtyřnásobný olympionik Hilary Knight, který skóroval.

Poté, co Češi promarnili zásadní úvod, nedokázali skórovat během pětiminutové přesilovky, která skončila remízou.

Američané velkou část periody vyhrožovali české obraně, aby jejich ofenziva nadále pokulhávala. Uběhlo asi sedm minut, než americký obránce Lee Stechline ovládl puk u modré čáry a připravil se ke střele.

Zdálo se, že se puk odrazil od kontrolní tyče a odrazil ho do sítě. Česká brankářka Klára Beslerová podrážděně hází helmou.

Američané pokračovali v agresivním útoku a během přesilovky přidala třetí branku USA po třech minutách hry Savannah Harmonová. Čtvrtý gól USA přišel s 5,6 sekundami před koncem, když Češi stáhli svého brankáře, když se hnali za pozdním gólem.

Američané, kteří si zahrají pondělní semifinále, nastříleli 59. Češi jich měli jen šest.

READ  Khajer drží červenou desku MXGP v České republice ...