USA překonávají dvojici manků v rozstřelu vítězství nad Českem na World Juniors – The Rink Live

GOTHENBURG, Švédsko – Češi v pátek vrhli do týmu USA vše, co mohli a David Karl čelil prvním dvěma handicapům klubového mistrovství světa juniorů.

Ryan Chesley však koncem druhé třetiny vyrovnal, Isaac Howard skóroval v sedmém kole rozstřelu a Jacob Fowler na opačném konci šestkrát zasáhl a zajistil Českou výhru 4:3.

Tým USA se nyní v neděli utká se Slovenskem a rozhodne o prvním místě ve skupině B předčasným odchodem z kola.

Will Smith posunul tým USA do vedení, když ve čtvrtek zbývalo 1:20 — první z 11 gólů při dominantní výhře 11-3 nad Švýcarskem.

Amerika začíná v pátek Howarda ještě rychleji

V zápase skóroval 1:12,

Frank Naser se nakrmil a porazil brankáře Michaela Hrabela 2 na 1.

Byl to Howardův třetí gól na WJC a Američané vedli další útočnou dávku. Násir si připsal šestou asistenci v zápase a vyrovnal tak vedení turnaje Slováka Filipa Masera.

Tým USA omezil Českou republiku na pouhých pět střel z první třetiny a 15 branek na opačném konci, ale Harapal – který zakončil den s 30 zákroky a byl obzvlášť disciplinovaný pozdě – držel Američany na uzdě.

Česko se většinu první třetiny drželo bez střely, ale druhý den toho využilo, když Jakub Stančil využil defenzivního výpadku a ocitl se sám ve slotu.

Dominic Ryman mu proklouzl přihrávku zpoza sítě

Stankel zahájil palbu

Jeden kolem bezmocného Fowlera – startuje podruhé za sebou

Trey Augustin je nemocný.

Stanklinův gól na 4:20 zbýval v úvodním framu a o 20 minut později poslal týmy zpět do šaten.

Česko začalo druhou třetinu důrazně a v čase 6:23 se dostalo do prvního vedení

Zastřelil Adam Bearse

Řezák zpod levého kruhu porazil Gauthierovu hůl a vypadal, že porazí Fowlera vysoko.

READ  Data PlanetScope byla použita pro mapování a sledování lesů České republiky

Perezův gól zajistil USA první manko na WJC, protože Američané byli na začátku zápasu nerozhodní nebo vedli 146:23.

Akce druhé třetiny ještě zdaleka neskončila, Parezův gól byl první ze čtyř v osmiminutovém rozpětí.

Smith zakončil krásnou rozehrávkou

Robin Sabocheck a spoluhráči z Boston College Ryan Leonard a Gabe Perrault v 8:05

Edward pohřbil prodejní kanál

Chesley pak srovnal stav 14:11 na 3:42 a dostal Česko do vedení 3:2.

Jeden pruh se napájí na Hudson za Hrabalem.

Hudson byl jmenován hráčem roku týmu USA, když zakončil den s jednou asistencí, hodnocením plus-2 a více než 26 minutami na ledě.

Obě strany měly šance ve třetí třetině a přesilovkách.

Tým USA si vytvořil tlak zejména v ubývajících minutách a měl jedinečnou příležitost v prodloužení, když na vysoké hokejce měl Gavin Brindley, který zařídil přesilovku 1:19 in. Ale Hrabal a česká penalta – to skončilo ve 3. 3 – Znovu ohromil Ameriku.

Jiří Kulich

Ve třetím kole rozstřelu skóroval Gabe Perrault

To udrželo Američany naživu

Gól v pátém a Howard zaznamenal bod navíc v sedmém.

Tým USA prohrál v nedělním úvodním kole proti Slovensku. Tým USA (3-0-0-0) je aktuálně v čele průběžného pořadí s osmi body, zatímco Slovensko (3-0-0-0) má devět bodů.

Nedělní zápas je naplánován na televizní vysílání CDT v 5:00 a bude opět vysílán na síti NHL.

• Sledujte živé přenosy akcí USHL/CCHA na FloSports. Zaregistrujte se ještě dnes Získejte živé hry, nejdůležitější momenty, ligové zprávy a další.

Jordan McAlpine Jr. a reportér The Ring Live.