USA v turnaji pěti zemí podlehly Česku

O minutu později se USA ujalo vedení 2:0, když Nicholas Whitehead (Stamford, Connecticut) vyrazil puk z hranice brankoviště za asistenci Bena Kevana (Fairfield, Kalifornie).

Česko vstřelilo branky zády k sobě v prvním, směřovalo do druhé třetiny. Shimon Fassner vyrovnal svůj tým v 13:57 první třetiny, poté následoval gól Mateje Beckera v 15:23.

USA se dostaly do vedení brzy ve středním framu poté, co Travis Hayes (Westland, Michigan) trefil domácí střelu od Jacksona Crowdera (Allen, Texas) s asistencí Blakea Fiedlera (Frisco, Texas).

Česká republika Vaide Masic skórovala na 2:41 ve druhé třetině a vyrovnala skóre na tři. Česko se dostalo do vedení, o pár minut později skóroval Dominik Pavlík. František Netušilthen zvyšuje na 5:3 pro Čechy.

Do konce druhé sloky zbývalo 50 sekund a tým USA se v přesilovce dostal do jednobrankového vedení. Cooper Dennis (Ithaca, NY) poslal přihrávku Kevanovi, který vpředu prostřelil postranní čáru Carteru Murphymu (The Woodlands, Texas). Murphy vyslal střelu přes chrániče českého brankáře a zvýšil na 5:4.

Češi ve třetí třetině dvakrát skórovali na konečných 7:4.