Utrpení jako Cambuslang Harrier ztrácí místo na české olympiádě

Běžec Cambuslang Harrier Moira Stewart těsně minul kvalifikaci na olympijský maraton s rodnou Českou republikou.

Moira, dcera klubové legendy Eddieho, měřila kvalifikační čas 2,29,28, jen pro tři soupeře s rychlejšími časy.

Sportovec Harrierů byl jen 10 sekund od konečné olympijské pozice, která skončila s konkurencí, která se minulý týden zúčastnila potenciálně rychlejší trati v Rakousku.

Aplikace Lanarkshire Live je nyní k dispozici ke stažení.

Získejte všechny zprávy z vašeho okolí – plus funkce, zábavu, sport a nejnovější zprávy o zotavení Lanarkshire z pandemie koronavirů – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Bezplatné stažení obsahuje nejnovější zprávy a exkluzivní příběhy a umožňuje vám přizpůsobit stránku pro sekce, na kterých vám nejvíce záleží.

Vydejte se do App Store a nenechte si ujít nic v Lanarkshire – iOS Android

Poté, co před osmi týdny zmeškala olympijský kvalifikační čas před devíti vteřinami, běžela Moira vzdálenost znovu a doufala, že si vezme jedno ze zbývajících dvou míst.

Nepřesné GPS ukázalo, že Moira je na správné cestě ke svému cíli, a když se to dozvěděla, zbýval jí jen jeden tisíc, příliš pozdě na to, aby získal čas zpět.

Pražská závodní dráha o 13 kolech měla dlážděné ulice a tramvajové linky i protivětru podél břehu Vltavy.

Tempo bylo také obtížné měřit, protože kola byla těsně pod 3K a bez oficiálního značení na trati, které by naznačovalo hlavní mezistupně, se Moira a její skupina spoléhaly na hodiny GPS.

Zdá se, že to potvrzuje, že byl na dobré cestě, aby tabulka 3.30K dosáhla celkového času 2,27 / 28.

Jejich čtení však ovlivnily vysoké budovy obklopující staré město.

Ničivá Moira prohrála s atletkou, kterou porazila o pět týdnů dříve, když již pátým rokem zvítězila v šampionátu na trati 10 000 m, stejně jako v mistrovství světa v půlmaratonu v roce 2020.

READ  Vše, co zatím víme o živé akční adaptaci Netflix Yu Yu Hakusho - The UBJ

Řekla: „Věděla jsem, v kolik chodila dívka před týdnem.

„Proto jsme šli na 3,30 tis., O kterých jsme si mysleli, že běžíme pořád.

Moira si myslela, že je na správné cestě v kvalifikačním čase, ale minula to

Další sportovní zprávy z celého Lanarkshire

„Viděl jsem, že to neudělám, když jsem zkontroloval hodinky asi 1 km od konce a uviděl děsivý čas.“

„Také jsme nevěděli, že trať byla kratší než 3 kilometry. Takže jsme si s mým trenérem mysleli, že běžíme podle plánu.“

Moira se umístila na druhém místě v seznamu nejrychlejších sportovců v Evropě a České republice se skóre 2,29,28.

• Mezitím, blízko domova, zaznamenali sportovci Harrier Gavin Smith a Jimmy McKinnon dobré časy na setkáních Millers FC v Manchesteru, přes 5 000 ma 1 500 m.

Smith zaznamenal svůj nejdelší čas 14,49,26 pro nejdelší událost, zatímco McKinnonův čas 3,53,11 při jeho debutu na trati v roce 2021 spadl mimo PB.

V jiném sociálně povoleném závodě vytvořil Mark Gallagher PB 16,47 a překonal rekord kurzu M50 Gypsy Brae o 22 sekund.

Šest členů Cambuslangu si vedlo dobře v měsíčníku Virtual 3k on Green.

Kirsty O’Brien byla třetí dáma s časem 11,57, Eddie Carr byl první M60 za 12,09 a Iain Crawford byl druhý M50 za 12,23. Paula McCabeová byla pátá s časem 12,38, Jacqueline McClewová byla druhá v F50 s časem 13,05 a Peter Ogden byl první M70 s časem 15,35.

Sportovci z Cambuslangu byli velmi prominentní na půlmaratonu Virtual Mull of Kintyre a 10 tisíc závodech.

Manželské duo Kenny a Jennifer Campbell zvítězily ve svých třídách s časem 1,17,07 a 1,32,34 na domácí půdě.

Na druhém místě se umístil Kieran Cooper (1.19.06) před svým otcem Richardem (1.28.38).

READ  Důvod, proč Matt Damon souhlasil s rytím na EuroTrip

Stuart McGeitchie si vybral nejkratší vzdálenost, kterou skončil třetí se skóre 37,17.