Velká Británie porazila Českou republiku a dostala se do čtvrtfinále Davisova poháru

Velká Británie postoupila do čtvrtfinále Davis Cupu porážkou Joea Salisburyho a Neila Skubského v České republice.

Salisbury se Skubským porazili v rozhodující čtyřhře v rakouském Innsbrucku český pár Jiří Wesley, Tomáš Machák 6:4, 6:2.

Velká Británie se v posledním úterním osmém zápase utká buď s Německem, nebo se Srbskem – ale byla blízko vyřazení před rozhodující gumou ve čtyřhře.

Cameron Norie porazil Jiřího Leheku, Dan Evans prohrál s Machakem, zatímco dvojnásobný grandslamový šampion Salisbury a veterán Skubsky potřebovali získat první místo ve skupině C.

Kapitán Anglie Leon Smith k tomu řekl: „Dnes to byl těžký den. Když se podíváte na žebříček, lidé si myslí, že je to rovné, ale v Davis Cupu to tak není.

„Jsem za ně rád [Salisbury and Skupski]. Přijďte si zahrát stejně dobře jako oni. Požádali jsme o zájem a odhodlání a pak přichází kvalita. Jsem na ně opravdu hrdý.

Evans prohrál 6-2, 7-5 s Machakem, který tento týden debutoval v Davis Cupu.

Machák v prvním setu netrefil ránu a razantní nástup kontroly nastavil standard zápasu.

Evans ve druhém setu zaostával o tři brejkboly a udržel si nějaké šance, ale Machak Evanse překonal.

Britt se vrátil do závěrečné fáze hry a pokračoval ve vyrovnávání skóre s tolik potřebnou přilnavostí.

Dvě velké chyby ale ustoupily 143. na světě a vyhrály čtyři zápasy v řadě, aby viděly výhru České republiky.

Za hodinu a 43 minut Nori uhájil svou naději, že porazí Leheca 6-1, 2-6, 6-1 a dostane se na první místo ve Spojeném království.

Británie snila o prvním setu, ale nevynechala ani jeden úder, protože Leheka dokončila druhý set 6-2.

READ  Český premiér chválí „transparentnost“ diskuzí na summitu EPC v Moldavsku – EURACTIV.com

V závěrečném setu si Nori zachránil brejkbol a poté svého soupeře v rozhodující chvíli porazil, aby zpečetil vítězství.

Nori řekl: „Vynechal jsem hodně prvních míčů a ve druhém setu jsem mu dal nějaké levné body.

„Jsem na něj hrdý, pracoval skvěle, ale musím se vrátit jako tým a vyhrát svůj zápas.“

„Vstoupit nebylo snadné, když jsi byl v One Town, ale já jsem začal hořet a první set jsem odehrál velmi čistě.

„Začátek druhého setu byl těžký, hrál hodně agresivně. Zklamal jsem se, ale lavička byla neuvěřitelná a znovu mě vyburcovala k tomu, abych hrál ve třetím setu podobnou pozici.“