Wood dovedl Kanadu ke třetí výhře v řadě

Matthew Wood vstřelil hattrick a dovedl Kanadu k dramatické výhře nad Čechy. Verdikt 8:3 dává Jeffu ​​Truittovi druhé místo ve skupině A, čímž se připravuje čtvrtfinálový souboj s hostitelským Švýcarskem. Česko mezitím skončilo čtvrté ve skupině a střetlo se s lídrem skupiny B týmem USA.

Počáteční fáze byly poměrně vyrovnané a Sechiya měl svou první velkou šanci, když se Eduard Sale vrhl poté, co Carter Yaremchuk nedokázal uhrát bod. Sale se zvedl doleva, přitáhl obranu k sobě, před brankou si vybral Jakuba Stankla a Carson Björnsson zavřel dveře.

Kanada však zakončila úvodní framem rozmachem, když během 24 sekund vstřelila dva góly. Úvodní gól začal tím, že jsme zvládli základy. Kanaďané vyhráli souboj o puk v rohu za vlastní sítí, další pak do poločasu. Do české zóny zavedl Colbyho Barlowa a ranou střelou překvapil Michaela Hrabela.

Obě cílová čísla začala hluboko na kanadském území. Při pokusu Čechů obejít záda se obrana zmocnila držení míče a Calum Ritchie rychle dostal puk k Matthewu Woodovi. Našel před sebou čistý sníh a v čase 17:40 uháněl po ledě, aby zdvojnásobil náskok.

Česko potřebovalo silný start do středního kádru, pokud se mělo vrátit do hry. Třetí kanadský gól přišel 14 sekund po restartu. Wood byl zpět v cíli, Macklin Celebrini naštípal puk do široce otevřené sítě poté, co se dostal po levém křídle poté, co se v polovině dostal od Jiřího Felkmana.

Pak přišlo nečekané záchranné lano. Angus MacDonnell dostal obrovský trest za sekání a přesilová hra viděla na palubovce Česko. Sale se na místě postavil a šel vstříc krmení Dominika Petřína, jedovaté jednorázovce, která se odrazila od Bjarnesenova blízkého sloupku.

Brzy se však Češi ocitli v penaltovém problému sami. Kanada v plné síle šla rovnou do přesilovky a Wood vtěsnal svůj hattrick za obranu Hrabala. Při této hře asistoval Riley Haidt, pozdní přírůstek do St. George Cougars po skončení jejich play-off kampaně WHL.

READ  Česká republika získala svůj první basketbalový titul

Felkman předvedl comeback na konci druhé části a dal Čechům naději na záchranu. Kanada však okamžitě zareagovala a Ty Halaburda si vychutnal horní roh. Do druhé přestávky se ujalo vedení 5:2 a zápas efektivně zabalilo.

Porter Morton přidal na začátku třetiny šestý pro Kanadu, když překonal Hrabala z bezprostřední blízkosti, a otázkou bylo, jak moc skóroval útok. Nick Lardis dal přesilovkou na 7:2 a ukončil tak Harabelův večer. Jan Gavan přišel do hry na posledních 15 minut a poprvé zde okusil akci mistrovství světa. Inkasoval ještě jednu branku, kterou vstřelil Lukas Dragicevic, a tečovaná bodová střela Martina Madjiceka dodala hlučným českým fanouškům pozdní vzpruhu.