Žraloci začínající základní sezónu 2022-23 v Československu, sezónní sport v Berlíně

National Hockey League dnes ráno oznámila, že San Jose Sharks bude jedním ze čtyř týmů, které zahájí základní sezónu 2022-23 v Evropě. Team Deal se utká s Nashville Predators 7. až 8. října 2022 v O2 Areně v Praze, Česká republika. Pro Thomase Hertla a Radima Šimka z České republiky odehrají pár zápasů NHL na domácí půdě.

Před jejich hrami v Praze, The Lovci A Žraloci Po absolvování tréninkových kempů v Evropě si každý zahraje exhibiční zápas v rámci NHL 2022. Globální série Výzva. The Lovci Hlaste se do Bernu ve Švýcarsku a odehrajte exhibiční zápas proti SC Bern v Post Finance Areně v pondělí 3. října. Žraloci Eisbären se hlásí do Berlína v Německu a v úterý 4. října sehraje exhibiční zápas proti Berlínu v Mercedes-Benz Areně.

Pro Sharks je to potřetí, co tým zahájil pravidelnou sezónu mimo Severní Ameriku.

NHL Game One Japan 1998 – Yogi Arena, Tokio, Japonsko

San Jose hrálo proti Calgary Flames v sezóně 1998-99 v Tokiu. Místo bylo původně postaveno pro potápění na Letních olympijských hrách v roce 1964. Na vzácných obrázcích můžete vidět potápěčská místa poblíž ledu nahromaděného nad bazénem. Je to tehdejší hvězdný útočník Calgary Flames (a Sharks Nemesis) Theo Flori, „Pokud do něčeho z toho skočíte, dostanete dvě minuty na potápění?“ To mě přimělo se zeptat.

9. října 1998 týmy srovnaly 3:3. Ve třetí minutě vyrovnal Mike Richie. Joe Murphy dostává první branku Sharks mimo Severní Ameriku. Scott Hannon představil svou NHL a získal pár asistencí. Pro milovníky log a dresů tato hra Calgary představila jejich třetí černé svetry. Ano, právě zde vstoupil do hry „Plasty“. Pokud jde o Sharks, oficiálně představili své Nike, bílé dresy druhé generace s lesklými hlubokými rameny a rukávy Pacific Deal.

Theo Flori z Calgary se 9. října 1998 v japonském Tokiu utká s Patrickem Marliem ze San Jose. (H / T FinsAndStitches.wordpress.com)

Další noc hrály stejné dva týmy znovu a Flames vyhráli 5-3. Theo bude mít zápas o pět bodů, včetně přívalu hattricků. Tony Granado vstřelí gól ve třetí třetině za asistenci legendy Sharks Jamieho Bakera. Bude to jeho poslední zápas v NHL pro „Fax“. Bratr vs. bratr pro obě hry. San Jose zahájilo svou druhou sezónu s Darylem Sutterem na lavičce, zatímco Calgary Brian Sutter byl hlavním trenérem.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (10. října 2023)

NHL Premier Sweden 2010 – Ericsson Globe Arena, Stockholm, Švédsko

20. sezóna Sharks začíná ve Švédsku, když San Jose čelí bundám Columbus Blue. Týmy hrají zápasy back-to-back v Ericsson Globe Areně ve Stockholmu.

V prvním zápase 8. října 2010 padly první čtyři branky. Torre Mitchell dokončil věci brzy střelou z kruhového objezdu a pak uprostřed Joe Thornton zvedl svah, který zasáhl Columbus ‚netminder Steve Mason. Blue Jackets však vstřelili dva góly během 15 sekund nové zlatnici Sharks Auntie Nimi a vyrovnali zápas na 2:2. Logan Couture vstřelil vítězný gól v přesilové hře, když Sharks porazili Columbus 3-2 mimo Severní Ameriku.

Následující den debutoval Andro Nittimeki na síti za San Jose. Za dvě minuty vstřelil úvodní branku Devin Sedokuchi a o minutu později vyrovnal Columbus trefou Ricka Nashe a dostal Sharks těsně 1:0. Team Deal vyrovnal dvě minuty poté, co se Blue Jackets ujali pětiminutového vedení ve třetí třetině gólem Joe Thorntona. (Jumbo se dvěma góly ve dvou zápasech, z nichž jeden je slapshot?!) V prodloužení Blue Jackets vyhrávají, protože Ethan Morey porazil Nittimackiho o vítězství.

Joe Thornton debutoval jako kapitán Sharks v těchto dvou hrách. Nejtalentovanější tým zahájil další šampionát Pacifické divize a porazil Los Angeles v 6 zápasech a Detroit v 7 zápasech, nakonec si ve finále Západní konference zahrál podruhé za sebou proti Vancouveru.

Je vždy příjemné vidět, jak žraloci rozšiřují svou fanouškovskou základnu. Vzhledem k tomu, že Herd a Simech míří domů hrát v říjnu, je to skvělá příležitost změnit dohodu o Sequoia a vytvořit si více vzpomínek po celém světě. Nemělo by být žádným překvapením, že Sharks míří zpět do San Jose na těžký road trip Východní konference. Podrobnosti budou s největší pravděpodobností zveřejněny v červenci.

READ  Velvyslanectví ČR v Káhiře ocenilo Franze Kafku výstavou ke stoletému výročí