Fotbal: Forma Cools na Českém poháru dává Malajsii dobrou náladu

PETALING JAYA: Národní obránce Dian Cools dostal včasnou podporu, než se dnes hlásil k národní službě.

Šestadvacetiletý malajský reprezentant, který ve středu debutoval za prvoligový klub České republiky FK Jablonec ve druhém kole Českého poháru proti Motorletu Praha, vstřelil první gól v zápase, aby pomohl svému novému týmu kvalifikovat se do dalšího kola. výhra 4:0.

V 17. minutě hry zakončil bravurní zákrok záložník David Hauska parádní střelou doprostřed parku.

Další branky vstřelili ve 45. minutě Jakub Martinek a v 59. a 75. minutě se dvakrát trefil Jan Kramosta.

Dion se ke klubu připojil teprve před čtyřmi dny, ale zdá se, že našel svou drážku s prvoligovým českým klubem, který je aktuálně 13. v lize se sedmi body z osmi zápasů.

Trenér Kim Ban-Kon ho povolal na soustředěný trénink v rámci přípravy na King’s Cup tento měsíc, kde 22. září zahájí své tažení proti Thajsku.

Trenér Jablonce David Horages byl potěšen výkonem debutanta.

„Dion přináší kvalitu do našeho týmu. Byl s námi na tréninku, ale jeho talent tam byl. Zaslouží si začít,“ řekl.

READ  Diksha Thagar se vítězstvím na Czech Ladies Open stala indickou golfistkou s největším počtem LED titulů.