Úvod v OT vyhrálo Česko

Kateřina Mrázová znovu skórovala z pozdního pokutového kopu v čase 3:16 prodloužení, když Česká republika porazila Japonsko 2:1. Vítězství přináší loňským bronzovým medailistkám první výhru v jejich úvodním zápase na mistrovství světa žen v roce 2023. Prohra snížila Japonsko na 0-0-1-1.

Bude to páté setkání mezi týmy a jejich první střetnutí v předkole skupiny A. První tři vyhrály Češky, ale poslední mítink na mistrovství světa žen 2021 vyhrálo Japonsko.

Česko má ještě 24 hodin na to, aby se připravilo na zítřejší zápas proti Kanadě, zatímco Japonci se příští sobotu také utkají s Kanadou.

„Myslela jsem si, že jsme v první třetině začali dobře a pak jsme možná ve druhé třetině trochu polevili a dali jsme jim více prostoru,“ řekla kapitánka Česka Alena Millsová. „Jedna věc, kterou se z toho musíme poučit, je být důslednější a nenechat tlak odejít. Ale je to první zápas na turnaji a my chceme dokázat, že patříme do skupiny A. Propracováváme se nahoru. může využít nějaké šance. Jejich brankář hrál dobře, ale musíme víc napadat rozhodčího a střílet puky.“

„Mysleli jsme si, že jsme jim dnes na stejné úrovni, ale potřebujeme získat více střel na branku,“ nabídl japonský trenér veteránů Yuji Iizuka. „Celkově jsme ale hráli dobře. Hráči jsou velmi sebevědomí, protože jsme loni skončili v první pětce. A máme o něco více zkušeností. Včera večer jsme prohráli 7:1 s USA, ale to je větší zkušenost. Vezmu to jeden zápas za druhým. , ale naším cílem je skončit mezi prvními čtyřmi a hrát o medaili. Když hrajete v dolních pěti, vždy nastanou nějaké napjaté okamžiky. Musíme řešit letos.“

Dnes to byla bitva brankářek, kdy pro děvčata na modrém ledě rozhodla jediná přesilovka.

READ  České divadlo se tento měsíc vrací s "Procesem" Franze Kafky - Brněnským deníkem

Češi hráli v prvním utkání dobře a jedinou branku vstřelili po dvou gólech zblízka. Natalie Milinková poskytla fanouškům vrchol dne senzačním pohybem ze shonu. Jel přímo středem a předvedl perfektní 360 spin-o-rama do japonského konce, ale jeho DK Miu Masuhara nezklamala. Nicméně velké úsilí.

V této třetině se Aneta Dezhralová trefila mimo tyč, ale Danila Bezhová otevřela skóre s pouhými 37,3 sekundami. V tu chvíli získala puk, krásně odškrtla japonského hráče, vešla dovnitř a střelou pod blokařku Masuhary dostala Sekiya do vedení 1:0.

Druhá nebyla nic jiného než těsná obranná bitva. První trest zápasu přišel brzy, když Rui Ugita nahodil puk přes sklo uvnitř vlastní modré čáry, ale Sekiya se v japonské koncovce nedokázal prosadit. Velkou šanci na zdvojnásobení náskoku Češky měla Ventula Přibilová, ale Masuhara sebrala rukavici a dobře zasáhla.

Japonsko mělo největší šanci v závěru zápasu ve hře dva na jednoho. Hikaru Yamashita udělal vše správně, nesl puk po levé straně a perfektně přihrál na Akane Shika. Shika Blanca napálil vysokou střelu, která překonala Skotova, ale puk šel mimo břevno a zůstal mimo.

Zbytek třetiny byl napínavý a opatrný zápas, přičemž další gól byl jasně velký v utkání s nízkým skóre.

Ten gól padl brzy ve třetině z japonské hokejky. Vynutili si nápor uvnitř české modré čáry, a přestože úvodní střelu Haruky Toko vyrazila Skotová, Ugita se oklepal v odraženém míči a upravil tak na 1:1. Zbytek třetiny byl stále těsnější a připravil půdu pro napínavé prodloužení.